لزوم تدوین نظام جامع آموزش و ترویج عشایری
1399/04/09

معاون سازمان تحقیقات کشاورزی و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، بر لزوم تدوین نظام جامع آموزش و ترویج عشایری در کشور با همکاری سازمان امور عشایر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، علی اکبر مویدی در گفتگو و تبادل نظر با رئیس سازمان امور عشایر ایران، با تاکید بر این که قشر عشایر و تولید کننده کشور دارای احترام زیادی برای همه مردم هستند، اظهار امیدواری کرد با تعامل با سازمان امور عشایر و در یک طرح مطالعاتی "نظام جامع آموزش و ترویج عشایری" در زمانی کوتاه تدوین شود.

وی ادامه داد: کارهای زیادی برای عشایر با همکاری هم می توانیم انجام دهیم و امیدوارم این نشست منجر به تشکیل کارگروه های فنی شود تا همکاری های بیشتری برای جامعه عشایری که کمتر برای آنها کار شده، داشته باشیم.

مویدی خاطرنشان کرد: مجموعه موسسه آموزش و ترویج کشاورزی کاملا در اختیار عشایر است و در ستاد ملی رسانه وزارت جهادکشاورزی هم هسته های محتوایی تشکیل شده و مسئولیت آن با خود سازمان هاست و خودشان تصمیم می گیرند تولید چه برنامه هایی ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه آموزش و ترویج کشاورزی می تواند در کنار بخش های مختلف کشاورزی به عنوان یک اهرم، همراه و پشتیبان عشایر کشور باشد.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به طرح نظام نوین ترویج، ابراز داشت: ساماندهی و بروزرسانی مراکز جهادکشاورزی در دهستان ها و فعال شدن مجدد آنها و همچنین پهنه بندی مراکز جهادکشاورزی و ساماندهی و توانمندسازی کارشناسان مسوول مروج پهنه ها و حضور هدفمند محققان در عرصه به منظور مساله یابی و حل مشکلات، از پیامدهای مثبت طرح نظام نوین ترویج است و طرح یاوران تولید نیز در واقع ادامه همین طرح است.

گفتنی است؛ رئیس سازمان امور عشایر ایران به همراه معاونین و مدیران این سازمان روز دوشنبه 9 تیر ماه به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص همکاری های دوجانبه در خصوص آموزش و ترویج در مناطق عشایری، در محل موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با رئیس و مدیران این موسسه دیدار و گفتگو و تبادل نظر کردند.

تعداد مشاهده خبر702 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal