لزوم استفاده از دانش فنی و مهندسی به روز دنیا برای اجرای طرح های کشاورزی
1399/04/09

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، بر ضرورت استفاده از دانش فنی و مهندسی به روز دنیا برای اجرای طرح های کشاورزی توسط موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی سازمان تحقیقات، دکتر کامبیز بازرگان درهفدهمین گردهمایی سالانه موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور که به صورت مجازی – ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تقدیر از فعالیت های موسسه تحقیقات فنی و مهندسی، این موسسه را از جمله موسسات بسیار جوان و پویای سازمان تحقیقات توصیف کرد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بنابر ضرورت توسعه فنی و مهندسی کشاورزی کشور تاسیس شده است و ضروری است به دلیل سبقه فنی و مهندسی خود از دانش فنی و به روز دنیا به جهت اجرای طرح های کشاورزی بیشترین سود را ببرد.

وی، تقویت تعامل با بخش خصوصی در اجرای طرح های کلان، هوشمندسازی و توسعه موضوعات فناورانه را از جمله زمینه های تحقیقاتی مهم موسسه دانست که ضرورت دارد در راستای ماموریت سازمان تحقیقات با جدیت به حرکت رو به جلوی خود ادامه دهد.

در این نشست رییس موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و دستاوردهای سال 1398، به بیان دستاوردهای پژوهشی این موسسه پرداخت و گفت: حدود 80 درصد پروژه های موسسه فنی و مهندسی را سفارشات بخش خصوصی تشکیل می دهد و یا حسب ضرورت به سفارش معاونت اجرایی وزارت جهاد کشاورزی یا سایر دستگاه های دولتی مرتبط انجام می پذیرد.

دکتر عباسی، حضور در عرصه تولید محتوای آموزشی و ترویجی برای بهره برداران و کشاورزان را از دیگر فعالیت های شاخص موسسه عنوان کرد.

وی با توجه به نام موسسه به عنوان فنی مهندسی تاکید بر رویکرد بیشتر به سوی مسائل فناورانه و با طراحی روز دنیا اشاره داشت و بر ضرورت تدوین و اجرای طرح های کلان با مشارکت مستقیم دستگاه ها و ذی نفعان عرصه کشاورزی کشور تاکید کرد.

رییس موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، حضور در عرصه تولید در قالب طرح یاوران تولید و ارتقای سطح تعاملات بین المللی، جلب حداکثری بخش خصوصی، همچنین تدوین و اجرای پروژه های تحقیقاتی در راستای ماموریت های سازمانی موسسه و توجه به موضوع هوشمندسازی کشاورزی را از برنامه های موسسه در سال جاری آتی نام برد.

گفتنی است؛ هفدهمین گردهمایی سالانه موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی با حضور دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر جوادی معاونت پژوهش و فناوری و دکتر مویدی معاون سازمان و رئیس موسسه ترویج و آموزش کشاورزی به صورت مجازی – ویدئو کنفرانس دوشنبه 9 تیر سال جاری در سالن اندیشه برگزار شد.

تعداد مشاهده خبر1075 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal