وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: افزایش 2.5 برابری ظرفیت سردخانه های استان فارس در دولت تدبیر و امید
1398/08/09

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سردخانه های استان فارس در سال 92 ظرفیت نگهداری 150 هزار تن محصولات کشاورزی داشته که این میزان در حال حاضر 380 هزار تن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی فارس، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز پنج شنبه در بازدید از سردخانه دو مداره سپیدان سلامت پارس واقع در شهرستان سپیدان، تصریح کرد: با توجه به گستردگی باغ ها و میزان تولیدات سبزی، صیفی و باغی استان فارس نیاز به ظرفیت نگهداری 800 هزار تن محصولات سردخانه ای وجود دارد که 200 هزار تن در دست ساخت است و برای 200 هزار تن دیگر باید مجوز جدید صادر شود.

وی با اشاره به اینکه امسال 4.5 میلیون تن سیب در کشور تولید شده است، افزود: صادرات تنها راهی است که این محصول قیمت واقعی خود را پیدا کند از این رو باید حداقل 1.5 میلیون تن سیب صادر شود.

حجتی اظهار کرد:با همکاران وزارت صمت که مسئول صادرات و تسهیلگری هستند در زمینه صادرات هر چه بیشتر این محصول رایزنی شده است.

به گفته وی بیشترین مصرف محصولات کشاورزی کشور تازه خوری و بازار داخلی است که با توجه به تولید انبوه باید فرآوری محصولات و بازارهای صادراتی بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با سردخانه دو مداره سپیدان سلامت پارس گفت: سرمایه گذار این سردخانه 10 هزار تنی علاوه بر سردخانه داری، لبیل گذاری، بسته بندی و صادرات را انجام می دهد که جای تقدیر دارد.

حجتی راه برون رفت از وضعیت ناهنجار قیمت ها را توسعه سردخانه ها دانست و افزود: واحدهای فرآوری کمابیش ایجاد شدند که باید توسعه پیدا کنند.

تعداد مشاهده خبر1166 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal