بهبود وضعیت اجرایی بیمه کشاورزی با بکارگیری شیوه های نوین سنجش از راه
1398/07/17

نشست مشترک هم اندیشی و هماهنگی بیمه کشاورزی با حضور دکتر محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، مهندس فتاح الجنان مشاوزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل امور استان های وزارت جهاد کشاورزی، اعضاء هیأت مدیره، رؤسای سازمان های جهاد کشاورزی استان های خوزستان، فارس، کرمان، اصفهان و خراسان رضوی به همراه معاونین خدمات بیمه کشاورزی و معاونین برنامه ریزی و امور اقتصادی و شماری از مدیران ستادی صندوق بیمه کشاورزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه کشاورزی، مدیرکل امور استان های وزارت جهاد کشاورزی به همراه مدیران بخش کشاورزی این پنج استان در پی بازدید از اتاق پایش و راهبری سامانه جامع بیمه کشاورزی از نزدیک در جریان فرآیندها و عملیات بیمه ای، به کارگیری شیوه های نوین سنجش از راه دور در ارزیابی ها و محاسبه میزان خسارت با هدف سرعت در رسیدگی به پرونده های خسارت، قرار گرفتند.

در ادامه مهندس فتاح الجنان مشاور وزیر و مدیرکل امور استان های وزارت جهاد کشاورزی، گفت: وضعیت اجرایی بیمه کشاورزی با اتوماسیون و بر خط شدن بیمه کشاورزی، بهتر شده است، اطمینان، دقت و سرعت پرداخت ها نیز بهبود یافته است که شایسته تقدیر است.

سپس قائم مقام ضندوق بیمه کشاورزی با اشاره به اقدامات توسعه ای در نظام بیمه کشاورزی گفت: کشاورزان عزیز می توانند با خرید بیمه نامه های تکمیلی از پوشش لایه های متنوع ریسک با شدت خسارات بیشتر، بهره مند گردند.

دکتر حسن نژاد با اشاره به بکارگیری ابزاهای نوین در برآیند بیمه کشاورزی به ویژه در پایش و ارزیابی خسارات ناشی از عوامل قهری – طبیعی، بیمه کشاورزی را یکی از الزامات توسعه بخش کشاورزی برشمردند.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای رفع موانع و تنگناهای اعتباری برای اجرای عملیات بیمه کشاورزی در کشور، خسارات بخش کشاورزی ناشی از عوامل قهری- طبیعی با بستر فراهم شده برای توسعه بیمه های فراگیر و با هماهنگی تشکل ها و انجمن های تخصصی در بخش کشاورزی به موقع پرداخت شد.

در پایان این نشست رؤسای سازمان های جهاد کشاورزی به تبادل نظر و بیان دیدگاه های خویش در زمینه وضعیت و نقش بیمه کشاورزی در استمرار تولیدات بخش کشاورزی، پرداختند.

تعداد مشاهده خبر388 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal