هم‌اندیشی استراتژی‌های توسعه صادرات میوه و سبزیجات و گیاهان دارویی برگزار شد
1398/05/06

موسسه پژوهش‏‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی با همکاری «مرکز تجارت بین‌المللی ـInternational Trade Center (ITC) »، نشست‏‌های هم‌‏اندیشی تدوین استراتژی‌های توسعه صادرات «میوه و سبزیجات» و «گیاهان دارویی» در روز چهارشنبه مورخ 1398/5/2 برگزار کرد.

این دو نشست در دو نیم روز صبح (برای میوه و سبزیجات) و بعدازظهر (برای گیاهان دارویی) با حضور با حضور کارشناسان اعزامی  ITC و دست‏‌اندرکاران دولتی و غیردولتی برگزار شد.

«سازمان توسعه تجارت» به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران، سلسله همکاری هایی را با مرکز مذکور برای تدوین استراتژی های توسعه صادرات کالاها و خدمات در حوزه  های خدمات، کشاورزی و صنعت ساماندهی کرده است. در این چارچوب مقرر شده است در حوزه کشاورزی برای دو دسته از محصولات شامل «میوه و سبزی» و «گیاهان دارویی» و با مشارکت دینفعان دولتی و غیردولتی این دو دسته از محصولات، استراتژی‏های توسعه صادرات تدوین شده و به مورد اجرا گذاشته شود.

در یک نشست نیم ‏روزه دست‏اندکاران فعال در زنجیره «میوه و سبزی» شامل کشاورزان، تشکل ها و مسوولین دولتی اقدام به بررسی وضعیت تولید، توزیع، مصرف، و صادرات این دسته از محصولات کردند. در نشست نیم‏ روزه‏ی دوم دست ‏اندکاران فعال در زنجیره «گیاهان دارویی» شامل کشاورزان، تشکل ها و مسوولین دولتی نیز در همین مقوله به هم ‏اندیشی پرداختند.

این دو نشست، اولین قدم در سلسله اقدامات در این زمینه بوده و در ماه های آتی تکمیل و توسعه خواهد یافت.

مرکز تجارت بین‌‌المللی از سازمان‌های بین‌المللی فعال در زمینه حمایت از جهانی‌‏سازی بنگاه‌های کوچک و متوسط است.

تعداد مشاهده خبر92 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal