چشم انتظار آغاز مرحله دوم طرح 550 هزار هکتاری هستیم
امام جمعه اهواز بر اجرای طرح 550 هزار هکتاری احیای اراضی کشاورزی خوزستان تاکید کرد و گفت: چشم انتظار آغاز مرحله دوم این طرح هستیم.
1397/11/09

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد نصر، آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در دیدار با مهندس صالحی‌نژاد مدیرعامل و جمعی دیگر از معاونان و مشاوران موسسه جهاد نصر اظهار کرد: در هر مرحله‌ای که نیاز به کمک ما باشد کوتاهی نمی‌کنیم. به مراکز خاص نظام برای تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی تماس می‌گیریم، شما هم با نمایندگان استان در مجلس و سایر مقامات تاثیرگذار کشوری مکاتبه کنید تا ضمن دریافت بودجه، کار طرح 550 هزار هکتاری احیاء اراضی کشاورزی خوزستان دچار تعلل نشود.

وی در ادامه با بیان این که اهتمام به این طرح به حمایت همه‌جانبه نیاز دارد، خاطرنشان کرد: مسئولان اثرگذار هم باید همه توان خود را برای برطرف کردن این موانع بکار گیرند تا این طرح به لطف الهی به سرانجام و مقصود نهایی برسد.

امام جمعه اهواز بیکاری جوانان و مسئله ریزگرد را از مشکلات عمده استان خوزستان معرفی کرد و گفت : اگرچه طبق اعلام مسئولان بالغ بر 70 درصد ریزگردها از عراق و عربستان می آید، اما همین 30 درصد کانون های داخلی نیز آسیب زاست که خوشبختانه با اقدامات موثر جهاد نصر و انتقال آب، کانون های بحرانی به مرحله نهال‌کاری رسیده است.

در ادامه این مراسم مهندس صالحی‌نژاد از عملکرد موسسه جهاد نصر در سطح 295 هزار هکتار از اراضی فاز یک طرح 550 هزار هکتاری و ضرورت پیوند فاز یک و دو و نیز اقدامات انجام شده برای انتقال آب به کانون‌های بحرانی ریزگرد در خوزستان گزارشی ارائه کرد.

تعداد مشاهده خبر179 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal