13میلیون تن گندم امسال در کشور تولید می شود/پیش بینی خرید 10 میلیون تن گندم از کشاورزان
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق پیش بینی، امسال بیش از 13میلیون تن گندم در کشور از مزارع این محصول برداشت خواهد شد که 10میلیون تن آن به صورت تضمینی خریداری می شود.
1397/04/20

عباس کشاورز ظهر پنجشنبه در سفر به استان مرکزی و در جریان بازدید از یک مجتمع زراعی و کشاورزی در شهرستان خمین، اظهار کرد: این میزان تولید گندم از دو میلیون و 60 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و سه میلیون و 700 هزار هکتار سطح زیر کشت دیم تولید می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، عباس کشاورز ظهر پنجشنبه در سفر به استان مرکزی و در جریان بازدید از یک مجتمع زراعی و کشاورزی در شهرستان خمین، با بیان این که امسال در سومین سال متوالی خودکفایی در تولید گندم هستیم و نیازی به واردات این محصول نیست، ادامه داد: در سال گذشته 12 میلیون و 400 هزار تن گندم برداشت شد که طبق پیش‌بینی، در سال جاری نسبت به سال گذشته یک میلیون افزایش تولید گندم خواهیم داشت.

وی بیان کرد: همچنین امسال میزان گندمی که از کشاورزان در سطح کشور به صورت تضمینی خریداری خواهد شد، بیش از 10 میلیون تن است.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: از جمله روش های آبیاری در کشاورزی آبیاری زیرسطحی است، در این روش آبیاری 10 تا 15 سانتی متر آب در زیر خاک تزریق می گردد و این روش باعث افزایش تولید محصول و کشاورزی پایدار می شود.

وی خاطرنشان ساخت: توسعه کشاورزی حفاظتی بر سه اصل تناوب، حفظ باقیمانده گیاهان و انجام حداقل عملیات خاک ورزی با اولویت کشت مستقیم از برنامه اساسی وزارت جهاد کشاورزی در حمایت از کشاورزان است.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی تقویت حاصل خیزی خاک را مهمترین عملکرد در طرح کشاورزی حفاظتی دانست و عنوان کرد: در این نوع کشاورزی، استفاده از دستگاه کارنده حفاظتی باعث افزایش تولید، مدیریت مصرف آب و پایداری کار کشاورزی می شود و به دنبال آن این روش کلید بهبود خاک کشاورزی در کشور است.
تعداد مشاهده خبر38 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal