واکسیناسیون دام‌های عشایری و روستایی دشت لار، علیه بیماری‌های واگیر دام های سبک تا پایان تابستان ادامه دارد
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران گفت: عملیات پوشش واکسیناسیون علیه بیماری های واگیر دام های سبک به ویژه تب برفکی و بروسلوز گوسفندی در منطقه حفاظت شده لار شامل دام های عشایری و روستایی استان های تهران و سمنان و مازندران ابتدای تیرماه آغاز شده است.
1397/04/20

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان تهران، سعید کرمی با اشاره به واکسیناسیون دام‌ها در دشت لار اظهار داشت: عملیات پوشش واکسیناسیون بر علیه بیماری های واگیر دام های سبک به ویژه تب برفکی و بروسلوز گوسفندی در منطقه حفاظت شده لار (حوزه شهرستان های فیروزکوه ،دماوند و شمیرانات) شامل دام های عشایری و روستایی استان های تهران و سمنان و مازندران ابتدای تیرماه آغاز شده است.

وی ادامه داد: در این عملیات که به مدت دو ماه ادامه خواهد یافت، یک میلیون و 120 هزار نوبت سر واکسیناسیون بر علیه بیماری های واگیر و استراتژیک از قبیل تب برفکی،آبله ،شاربن و تب مالت به صورت رایگان و از محل اعتبارات دامپزشکی استان و سازمان دامپزشکی انجام می شود.

 

* اجرای اولین مرحله از عملیات سراسری و همزمان واکسیناسیون دام حساس (سبک و سنگین)برعلیه بیماری تب برفکی

اولین مرحله از عملیات سراسری و همزمان واکسیناسیون دام حساس (سبک و سنگین) برعلیه بیماری تب برفکی دردامداری های صنعتی و روستایی استان تهران اجرا شد.

کرمی گفت: در این عملیات که با مشارکت بخش خصوصی دامپزشکی و تحت نظارت ادارات دامپزشکی شهرستان ها ی استان صورت گرفت تعداد 282 هزار و682 نوبت سر واکسیناسیون دام سنگین طی 760 مورد عملیات واکسینه شدند که نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 36/2% افزایش داشته است.

کرمی تصریح کرد: همچنین تعداد 306 هزار و 934 نوبت سر واکسیناسیون دام سبک طی 272 مورد عملیات انجام شد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 28/7% افزایش داشته است.
تعداد مشاهده خبر27 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal