معاون امور دام وزير جهاد كشاورزي: تنظيم صادرات تخم‌مرغ، مشكل داخلي اين محصول را مرتفع مي‌كند
1385/09/05

 

خبرگزاري كشاورزي ايران - گروه كشاورزي :

چنانچه تخم‌مرغ به‌صورت بي‌رويه از كشور صادر نشود، مشكلي از لحاظ تامين نياز داخلي تخم‌مرغ وجود نخواهد داشت.    

مهندس سيد نظام‌الدين سجادي، معاون امور دام وزير جهاد كشاورزي در گفت‌وگو با خبرنگار ايانا ضمن بيان اين مطلب گفت: در حال حاضر حتي مقداري تخم‌مرغ مازاد بر مصارف داخلي به‌صورت ذخيره وجود دارد و باتوجه به هماهنگي‌هاي صورت‌گرفته با توليدكنندگان قرار شد صادرات تخم‌مرغ تنظيم شود تا مشكل داخلي مرتفع شده و نيازي به واردات نيز نداشته باشيم.

وي در ادامه افزود: در حال حاضر ايران تنها كشوري است كه به كشورهاي اطراف مانند عراق، افغانستان و پاكستان تخم‌مرغ صادر مي‌كند.

مهندس سجادي با اشاره به اجراي "طرح ويژه توزيع تخم‌مرغ" از اواخر هفته گذشته در كشور گفت: اين طرح از سوي وزارت جهاد كشاورزي، وزير بازرگاني و مرغداران تنظيم شد و اجراي آن اواخر هفته گذشته به تمام استان‌ها ابلاغ شد.

معاون وزير جهاد كشاورزي با تاكيد بر اين‌كه اين طرح بايد در سراسر كشور اجرا شود، اظهار داشت: در تمام استان‌ها كميته‌هاي متشكل از رييس سازمان بازرگاني، رييس سازمان جهاد كشاورزي و نماينده تشكل‌هاي مرغداران مسووليت هماهنگي و نظارت بر اجراي اين طرح را برعهده دارند.

مهندس سجادي تصريح كرد: در اين طرح حداكثر قيمت فروش تخم‌مرغ در مرغداري‌ها 832 تومان و حداكثر قيمت فروش به مصرف‌كنندگان 950 تومان تعيين شده است.

وي با اشاره به اين‌كه، براي اجراي طرح مذكور زمان خاصي مشخص نشده، گفت: براي فصل تابستان و مقاطعي كه مصرف تخم‌مرغ كاهش مي‌يابد، وزارت بازرگاني يارانه صادراتي در اختيار توليدكنندگان قرار مي‌دهد تا ضرر و زياني از جهت كاهش مصرف و قيمت داخلي تخم‌مرغ براي آنان به‌وجود نيايد.

معاون امور دام وزير جهاد كشاورزي در پايان گفت: طبق هماهنگي‌هاي صورت‌رفته بنا داريم مقدار ذخيره گردشي تخم‌مرغ را از پنج هزار تن فعلي به 20 هزار تن افزايش دهيم./
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal