سالانه بين 7 تا‪۱۰هزارتن ميگو در جنوب صيد مي‌شود
1387/02/07

 

مدير كل امور صيد و صيادي سازمان شيلات ايران گفت: سالانه بين هفت تا۱۰ هزار تن ميگو با تور ترال در استان‌هاي جنوبي كشور صيد مي‌شود.

علي اصغر مجاهدي،شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در كيش افزود: صيد ميگو به روش ترال در استان بوشهر به مدت ‪۴۵روز است كه از اوايل مردادماه آغاز مي‌شود و تا پايان شهريورماه هرسال ادامه دارد.

وي گفت: در استان هرمزگان نيز مدت صيد ميگو با استفاده از تور ترال۴۵ روز است كه اواسط مهر آغاز مي‌شود و تا پايان آبان ماه ادامه پيدا مي‌كند.

مجاهدي بيان كرد: فصل صيد ميگو دراستانهاي بوشهر و هرمزگان پس‌از بررسي رشد و اندازه ميگو در آبهاي خليج‌فارس انجام مي‌شود و اگر با انجام تحقيقات اندازه ميگو به حد متوسطي برسد صيد آن در استان‌هاي يادشده آغاز مي‌شود.

مدير كل امور صيد وصيادي سازمان شيلات ايران بر حفظ ذخاير ميگو در آبهاي خليج فارس تاكيد كرد و گفت: در فصل صيد تنها۸۰درصد ذخاير موجود ميگو در آبهاي خليج فارس صيد مي‌شود و ‪۲۰درصد مانده صيد براي تجديد نسل وتخم‌ريزي در دريا باقي مي‌ماند.

مجاهدي با بيان آنكه محدوديت صادرات ميگو در سالهاي گذشته تنها براي ميگوهاي پرورشي بود نه ميگوهاي صيد شده دريايي، افزود: محدوديت صادرات ميگو پرورشي ايران نيز از سال گذشته برطرف شده و هم‌اكنون صادرات ميگوي پرورشي ايران كه بيشتر در استان سيستان و بلوچستان برداشت مي‌شود بدون هيچ منعي در حال انجام است.اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal