تاکید دادستان کل کشور بر اهمیت حفظ کاربری و صیانت از اراضی کشاورزی
1392/09/23

دادستان كل كشور در ديدار رييس سازمان امور اراضي كشور بر لزوم تبين اهميت حفظ كاربري و صيانت از اراضي كشاورزي كشور در سطح نظام و جامعه و تبديل اين موضوع به يك باور عمومي در سطح كشور تاكيد كرد.به گزارش روابط عمومي رييس سازمان امور اراضي كشور، حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه اي با تاييد اهميت موضوع حفظ و توسعه اراضي كشاورزي كشور گفت: مي بايست اهميت حفظ كاربري و صيانت از اراضي كشور در در سطح مسئولان ارشد كشور، مجلس، دولت و همه اركان مختلف نظام تبيين و مسائل و معضلات اراضي كشاورزي كشور براي همه روشن شود.

دادستان كل كشور با تاكيد بر اينكه بايد صيانت از اراضي كشاورزي را در سطح جامعه به يك باور عمومي تبديل كرد افزود : لازم است با ارائه آمار و اطلاعات صحيح و غير قابل خدشه، تسريع در برخورد و اولويت بندي اقدامات و برخوردهاي بازدارنده، اجازه تكرار تخريب و تغيير كاربري اراضي كشاورزي و تسري و تجري را از متخلفان گرفت. حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه اي همچنين از آمادگي دادستاني كل و دادستاني ها در همه استانها جهت همكاري در اجراي دقيق و مؤثر قانون جهت حفاظت از اراضي كشاورزي  و برخورد با تخلفات در اين حوزه خبر داد.

 وي در ادامه با اشاره به اينكه لازم است سازمان امور اراضي به طور مستمر طرح ها و لوايح و مصوبات دولت در خصوص زمين و واگذاري ها را رصد نمايد گفت: در هر حال مباحث قضايي و اقدامات سلبي به تنهايي كافي نيست و بايد راهكارهاي ايجابي ديگري را نيز براي اين مهم به كار گرفت. محسني اژه اي افزود: ارتباط با رسانه ها و اطلاع رساني و به ويژه بهره گيري از قابليت هاي رسانه ملي از جمله  اين راهكارها است. مي توان با استفاده بهينه از رسانه و افزايش باور و آگاهي عمومي، فرهنگ حفظ اراضي كشاورزي را در جامعه نهادينه كرد. دادستان كل كشور در پايان تاكيد كرد كه اين مساله مهم بايد علاوه بر سازمان امور اراضي و وزارت جهاد كشاورزي از طريق ديگر نهادها، سازمان ها و افراد نيز رسانه اي شود و از تابلوي ديگران نيز در اين راستا استفاده كرد تا تاثيرگذاري بيشتري داشته باشد.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal