تحقق 83 درصد اهداف برنامه چهارم توسعه در بخش شيلات
1387/11/30

رئيس سازمان شيلات كشور از تحقق 83 درصدي اهداف برنامه چهارم توسعه در بخش شيلات خبر داد.مهندس وحيد زارع در حاشيه بهره‌برداري از بندر صيادي اروندكنار در گفتگو با خبرنگار فارس افزود: تا پايان سال جاري، بيش از 692 هزار تن محصولات در بخش صيد، صيادي و آبزي‌پروري توليد خواهد شد كه 456 هزار تن آن مربوط به صيد و صيادي است.

وي از اجراي بيش از 22 پروژه عمراني در بخش شيلات در سراسر كشور خبر داد و اظهار داشت: از اين تعداد پروژه بيش از 10طرح آن در استان خوزستان به مورد اجرا گذاشته مي‌شود.

معاون وزير جهاد كشاورزي و رئيس سازمان شيلات كشور خاطرنشان كرد: در حال حاضر با بهره‌برداري از اسكله صيادي اروندكنار تمامي صيادان كشور چه در شمال و جنوب از داشتن اسكله براي دريافت خدمات بهتر بهره‌مند شده‌اند.

زارع در ادامه از واگذاري فعاليت‌هاي صيد و صيادي به بخش خصوصي براي تحقق اصل 44قاون اساسي خبر داد و گفت: در اين برنامه تمامي بنادر صيادي در كشور به بخش خصوصي و تعاوني‌هاي صيادي واگذار خواهند شد كه با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته تا پايان سال جاري اسكله‌هاي صيادي ماهشهر و خرمشهر به تعاوني‌هاي مربوطه واگذار خواهند شد.

رئيس سازمان شيلات كشور با اشاره به روند رو به رشد فعاليت صيد و صيادي در سطح بنادر جنوب و شمال افزود: فعاليت در بخش توليد محصولات پروتئيني تاكنون توانسته است در زمينه استغالزايي و توسعه پايدار نقش بسزايي در اقتصاد كشور ايفا كند.

وي از برنامه جدي اين سازمان براي افزايش روزافزون صادرات انواع محصولات آبزي به خارج از كشور خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر افزون بر 53 هزار تن انواع محصولات آبزي به كشورهاي مختلف صادر شده است كه در اين زمينه بيش از 210 ميليون دلار ارز وارد كشور شده است.

زارع در ادامه از برنامه‌هاي توسعه‌اي و حمايتي سازمان شيلات براي كمك به صيد و صيادي در كشور خبر داد و افزود: بيمه كردن تمام صيادان و اجراي برنامه‌هاي پشتيباني و حمايتي مختلف در دستور كار سازمان شيلات كشور قرار دارد. وي ابراز اميدواري كرد با راه‌اندازي بنادر ويژه صيد و صيادي در نقاط بندري كشور شاهد رشد روزافزون و هدفمند فعاليت در اين بخش بود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal