تفاهم نامه همكاري صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي و بانك سپه امضاء شد
1391/08/27

با حضور سيد عبدالكريم رضوي اردكاني مدير عامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي و رامين پاشايي فام، مدير عامل بانك سپه ، تفاهم نامه همكاري دو جانبه به منظور حمايت از بخش كشاورزي امضاء شد.

به گزارش خبرگزاري فارس رامين پاشايي فام در مراسم امضاء تفاهم نامه اين بانك و صندوق توسعه سرمايه گذاري گفت: به منظور همكاري در زمينه هاي مشترك و حمايت مالي از توسعه بخش كشاورزي فعاليت هاي گسترده اي در حمايت از اين بخش بعمل خواهد آمد.

وي اضافه كرد: اين حركت شتابان توسعه در بخش كشاورزي موجب شكوفايي اقتصاد كشور و همچنين ارتقاي كمي و كيفي معيشت كشاورزان است.

پاشايي فام با اشاره به اينكه بانك سپه با بيش از 1800 شعبه در سراسر كشور وظايف ملي خود را با كمال ميل و اشتياق براي بخش كشاورزي انجام مي دهد اظهار داشت: جهت گيري بانك سپه در راستاي كمك به بخش كشاورزي است و طي يكي دو سال گذشته عامل خريد تضميني گندم، برنج و چاي كشور بوده و تمامي مطالبات كشاورزان را به موقع پرداخت كرده است.

وي در ادامه با بيان اينكه بانك سپه اين آمادگي را دارد كه به طرحهاي ارزيابي شده بخش كشاورزي تسهيلات ارائه نمايد، تصريح كرد: همكاري با شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي يك اتفاق تاريخي است.

پاشايي فام با اشاره به اينكه انعقاد اين تفاهم نامه نقش آفريني مناسبي براي توسعه بخش كشاورزي در كشور و همچنين الگويي براي كارها و طرحهاي جديد است، تأكيد كرد: در آينده نزديك ارتباط بين صندوق و بانك سپه تخصصي تر خواهد بود و به دنبال آن هستيم با حركتي كه آغاز شده به چنين سرانجامي برسيم چرا كه استفاده از ظرفيت هاي يك بانك تجاري كمك بزرگي به اين هدف خواهد بود.

پاشايي فام گفت: بانك سپه بعنوان يك بانك تجاري تمام امكانات خود را براي حمايت و خدمت به بخش كشاورزي ارائه خواهد كرد و نيازهاي اين قشر را پاسخ مي دهد.

مدير عامل بانك سپه در ادامه اظهار اميدواري كرد كه از تركيب صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري و بانك سپه ارزش افزوده اي ايجاد شود كه موجب رشد و شكوفايي اقتصاد كشور فراهم گردد.

در ادامه اين مراسم، سيد عبدالكريم رضوي اردكاني مدير عامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري گفت: بخش كشاورزي يكي از محوري ترين بخش هاي اقتصادي كشور است كه جايگاه وسيع و گسترده اي در توليد، اشتغال و صادرات دارد.

وي افزود: بخش كشاورزي داراي ظرفيت هاي عظيمي است و نيازهايي وجود دارد كه يكي از آنها سرمايه است.

مدير عامل شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي با بيان اينكه اين صندوق مي تواند اوراق مشاركت و نظام بيمه اي داشته باشد اظهار داشت: صندوق داراي ظرفيت هاي بزرگي براي حمايت از بهره برداران بخش كشاورزي است.

وي اضافه كرد: سرمايه ما در صندوق اعتماد مردم و بهره برداران و همچنين اعتماد نظام جمهوري اسلامي از جمله دولت و مجلس است.

وي ادامه داد: صندوق هاي حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي در جايگاهي هستند كه ظرفيت هاي بزرگ قانوني پيدا كرده اند. بنابراين اميدوارم كه در كنار سيستم بانكي بتوانيم بخش كشاورزي را در جايگاه واقعي خود قرار دهيم.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal