اجراي طرح راهبردي حفاظت خاك در سطح 50 ميليون هكتار از اراضي كشور
1387/10/30

مديركل دفتر حفاظت خاك و فرسايش سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور از اجراي طرح راهبردي حفاظت خاك و كنترل فرسايش در بخش كشاورزي در افق1404 در سطح كشور خبر داد.

پرويز گرشاسبي در گفتگو با مهر گفت: در حال حاضر طرح راهبردي حفاظت خاك و كنترل فرسايش به عنوان طرحي چند وجهي براي افق 1404 در دستور كار قرار گرفته است.

مديركل دفتر حفاظت خاك و فرسايش سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور بيان كرد: طرح مذكور با همكاري مركز تحقيقات حفاظت خاك و آبخيزداري تهيه شده است، به نحويكه عمليات اجرايي آن به همراه آموزش، تحقيقات، اعمال قوانين و مقررات برنامه ريزي شده است.

وي با بيان اينكه طرح راهبردي حفاظت خاك و كنترل فرسايش هم اكنون مراحل نهايي را براي اجرا در افق 1404 طي مي كند، افزود: اجراي اين طرح در سطحي معادل 50 ميليون هكتار پيش بيني شده است.

گرشاسبي اين طرح را طرحي كارشناسي و تحقيقاتي خواند و اعلام كرد: پيش بيني اعتبارعمليات اجرايي طرح راهبردي حفاظت خاك و كنترل فرسايش بالغ بر حدود 34 هزار ميليارد تومان است كه تامين اين ميزان اعتبار بايد از سالهاي آينده جهت تحقق در افق 1404 در دستور كار قرار گيرد.

وي با اشاره به اجراي عمليات توسعه باغات در اراضي شيبدار خاطرنشان كرد: مقرراست امسال توسعه باغات درسطح 7 هزار هكتار از اراضي شيبدار عملياتي شود، كه البته هنوز اعتبار 21 ميليارد توماني آن از سوي معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري تامين و پرداخت نشده، اين در حالي است كه تخصيص اين اعتبار، سالانه توسعه باغات ديم آبي در سطح 80 هزار هكتار را با انجام عمليات آبخيزداري به دنبال خواهد داشت.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
pdf8.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal