ضرورت توجه به «موضوع محوری» برای افزایش کارآمدی روابط عمومی ها در حوزه کشاورزی
1393/02/30

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان مطلب فوق گفت: همانطور که سیاست خارجی برای گسترش و توسعه منافع ملی هر کشور توسط دستگاه دیپلماسی آن کشور دنبال می شود و با یک دیپلماسی خوب می توان در سیاست خارجی موفق عمل کرد در حوزه کشاورزی نیز روابط عمومی چنین نقشی برای وزارت جهاد کشاورزی دارد و با روابط عمومی کارآمد می تواند برنامه هایش را به خوبی اجرا نماید.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مهندس شاهرخ رمضان نژاد در گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل دامپزشکی های سراسر کشور که در سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه در حال برگزاری است افزود: در دنیای امروز که تغییرات به سرعت انجام می پذیرد و اطلاعات در همان لحظه در سراسر دنیا منعکس می شود روابط عمومی ها باید جریان ساز باشند نه جریان پذیر و موثر باشند نه متاثر.

مهندس رمضان نژاد تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم نقش دیپلماسی را در حوزه کشاورزی ایفا کنیم باید در درجه اول از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی مطلع باشیم و در واقع متخصص حوزه کاری خودمان باشیم.

وی با اشاره به اینکه از واژگان تکراری در خصوص روابط عمومی پرهیز کنیم افزود: باید در روابط عمومی کارکردهای جدیدی ارائه کنیم و در آن صورت است که عملکرد ما و دستاوردهای جدید ما باعث می شود که مدیران و جامعه نگاهشان به روابط عمومی عوض شود و همین موضوع باعث ارتقاء جایگاه روابط عمومی می شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی از مسئولین روابط عمومی درخواست کرد که به جای شخصیت محوری نگاه روابط عمومی ها به سمت موضوع محوری و کارشناس محوری تغییر کند چراکه روابط عمومی باید بتواند عامل و تسهیل کننده تغییر باشد.

مهندس رمضان نژاد با بیان اینکه روابط عمومی ها وظیفه دارند که در خدمت سیاست های نظام باشند افزود:همچنان که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند باید همه تلاش کنیم که امید را در جامعه ایجاد کنیم و همچنان که همگان شاهد هستند چند ماهی بیشتر از فعالیت این دولت نمی گذرد اما با امیدی که به جامعه منتقل شده اثرات مهمی بر اقتصاد داشته است.

شایان ذکر است  گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل دامپزشکی های سراسر کشور طی دو روز 30 و 31 اردیبهشت در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برگزار می شود.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal