طرح جلوگيري از خشكيدگي جنگل هاي بلوط زاگرس اجرا مي شود
1392/09/30

معاون وزير جهاد كشاورزي و رييس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور گفت: طرح مديريت جلوگيري از خشكيدگي جنگل هاي بلوط زاگرس و احياي آنها به صورت پايلوت به اجرا در مي آيد.

خداكرم جلالي در گفت وگو با ايرنا اظهار كرد: مطالعه پديده خشكيدگي درختان بلوط به پايان رسيده و اقدام هاي احياي اين جنگل ها به صورت پايلوت در استان هاي داراي بيشترين مناطق بحراني انجام مي شود.

وي افزود: در اين طرح درختان آلوده و آنها كه داراي بيماري زغالي بلوط، سوسك چوب خوار و گياه نيمه انگلي لورانتوس است قطع و از عرصه خارج مي شوند.

رييس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري اضافه كرد: درختكاري، بهسازي و اصلاح زمين ها، آبخيزداري و آبخوانداري از برنامه هاي جايگزين است كه نياز به اعتبار و قرق دارد.

وي گفت: هدف از اين كار اجراي روش هايي است كه آسيب هاي كمتري به درختان بلوط وارد كند و تلاش مي شود اعتبار مورد نياز اين طرح را از سوي حوادث غير مترقبه و بودجه سال 93 پيگيري كنيم.

جلالي بيان كرد: براي مطالعه پديده خشكيدگي درختان بلوط در هفت استان كشور تاكنون بيش از 350 ميليارد ريال از منابع داخلي سازمان جنگل ها هزينه شده است.

وي افزود: جنگل هاي زاگرس در استانهاي ايلام، كهگيلويه و بويراحمد، چهارمحال و بختياري، خوزستان، لرستان، كرمانشاه و فارس درگير بيماري قارچي زغالي بلوط است كه استانهاي ايلام، لرستان و كرمانشاه به ترتيب داراي بيشترين مناطق بحراني هستند.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal