بازده آبیاری با انتقال آب از طریق لوله 20 درصد افزایش می یابد
1387/02/23

 

مديركل دفتر توسعه شبكه ها و روشهاي آبياري وزارت جهاد كشاورزي با اشاره به جبران افت راندمان آبياري از طريق انتقال آب با لوله گفت: اجراي اين طرح راندمان آبياري را 15 تا 20 درصد افزايش مي دهد.

سيد رحيم سجادي مديركل دفتر توسعه شبكه ها و روشهاي آبياري وزارت جهاد كشاورزي در گفت و گو با خبرنگار موج؛ با اشاره به بروز خشكسالي در سال جاري اظهارداشت: در حال حاضر پيشنهاد تامين و پرداخت اعتباري به مبلغ حدود 150 ميليارد تومان به منظور اجراي طرح انتقال آب با لوله و معادل 150 ميليارد تومان نيز براي افزايش اعتبارات آبياري تحت فشار ارائه شده است.

وي افزود: درصورت تخصيص رقم 300 ميليارد تومان اعتبار مورد نياز از سوي دولت امر مقابله با خشكسالي در سال جاري تسريع مي شود.

سجادي يكي از راههاي مقابله با خشكسالي را كشت محصولات گلخانه اي عنوان كرد و گفت: هم اكنون تنها راه مقابله با پديده خشكسالي انتقال آب با لوله به منظور استفاده بهينه آب توسط بهره برداران بخش كشاورزي است. همچنين كشت محصولات گلخانه اي بر تحقق اين امر تاثير بسزايي خواهد داشت.

وي خاطرنشان كرد: درسال جاري به منظور مقابله با خشكسالي و كاهش خسارتهاي ناشي از اين پديده انتقال آب با لوله در آبهاي زيرزميني در استانها انجام مي شود كه اين طرح هم اكنون در استانهاي همدان و اردبيل اجرا شده است.

مديركل دفتر توسعه شبكه ها و روشهاي آبياري وزارت جهاد كشاورزي تصريح كرد: از اولويت هاي بخش كشاورزي براي كاهش خسارتهاي خشكسالي انتقال آب با لوله در آبهاي زيرزميني و به ويژه چاهها است، زيرا چاهها بيشترين خسارت را در شرايط خشكسالي متحمل مي شوند.

سجادي با اشاره به جبران افت راندمان آبياري از طريق انتقال آب با لوله ، بيان كرد: در صورت تامين اعتبارات آبياري تحت فشار در سال جاري اجراي طرح مذكور در كليه استانهاي درگير خشكسالي محقق خواهد شد. وي تاكيد كرد: اجراي اين طرح راندمان آبياري را 15 تا 20 درصد افزايش خواهد داد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal