تامین پودر ماهی مورد نیاز کشور با افزایش برداشت فانوس ماهیان از آب های عمان
1392/01/19

رييس سازمان شيلات ايران گفت:براي تامين پودر ماهي مورد نياز كشور، هم اكنون آمادگي برداشت گسترده فانوس ماهيان از آب هاي عمان وجود دارد.

غلامرضا رازقي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: با توجه به برنامه ريزي صورت گرفته و استفاده از ظرفيت هاي موجود،در تلاشيم تا پودر ماهي مورد نياز كشور در داخل توليد و تامين شود.وي اظهار كرد: تاكنون بخش قابل توجهي از پودر ماهي مورد نياز كشور از خارج تامين مي شد كه با برنامه ريزي و مديريت بايد اين امر نيز در داخل كشور محقق شود تا وابستگي در اين زمينه نيز از بين برود.

به گفته ي وي، فانوس ماهي، ماهيان كوچكي هستند كه در آبهاي عميق زندگي مي كنند و از آنان پودر ماهي، پروتئين و روغن توليد مي شود.

معاون وزير جهاد كشاورزي تصريح كرد: هم اكنون در كشور بيش از 300 هزار گونه فانوس ماهي كه از گونه هاي كمتر برداشت شده به شمار مي رود، شناسايي شده است.

رازقي با تاكيد بر اين كه كشور آمادگي سرمايه گذاري براي ورود شناورهاي بزرگ در آب هاي عمان را دارد،گفت: سال گذشته بيش از 200 فروند شناور بزرگ وارد آب عمان شد و براي سال جاري نيز آمادگي ورود شناورهاي بزرگ به آب عمان و برداشت فانونس ماهيان به شكل گسترده وجود دارد.

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal