صندوق توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي در تمام شهرستان هاي كشور تشكيل مي شود
1392/06/13

رئيس هيات مديره و مديرعامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي ايران از تشكيل اين صندوق در تمام شهرستان هاي كشور خبر داد.به گزارش ايرنا،سيد عبدالكريم رضوي در نشستي با نماينده مردم شهرستان هاي خلخال و كوثر در مجلس شوراي اسلامي و فرمانداران اين دو شهرستان افزود: هم اكنون ۳۳ صندوق توسعه كشاورزي در برخي از مراكز استان ها و شهرستان هاي كشور فعال است و تلاش مي شود اين صندوق در تمام شهرستان هاي كشور تشكيل تا كشاورزان از مزاياي آن بهره مند شوند.

وي افزود: ۵۱ درصد از سهام اوليه صندوق توسعه كشاورزي در مناطق مختلف كشور از سوي دولت و اعتبارات دولتي و ۴۹ درصد نيز آورده كشاورزان است.

وي استفاده مساوي از تسهيلات صندوق بطور مساوي از سوي كشاورزان عضو اين صندوق و ساير حمايت هاي مالي صندوق از واحدهاي توليدي و تشكل هاي كشاورزي را از جمله مزاياي تشكيل صندوق توسعه كشاورزي اعلام كرد.

وي گفت: صندوق توسعه تعاون پيش از اين در استان اردبيل تشكيل شده ولي به دلايل نداشتن شناخت كافي كشاورزان با مزاياي آن در مدت چند سال صندوق فعاليت آن چنان مثبتي نداشته است.

رضوي اظهار كرد: با امضاي تفاهم نامه اي بين اين صندوق و استاندار اردبيل سرمايه فعلي صندوق توسعه كشاورزي مركز استان كه ۵۵ ميليارد ريال است به ۶۰ ميليارد ريال افزايش خواهد يافت.

مديرعامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري بخش كشاورزي كشور گفت: شهرستان هاي خلخال و كوثر اولين شهرستان هايي هستند كه صندوق توسعه كشاورزي در آنها تشكيل مي شود.

وي افزود: نحوه تشكيل صندوق به صورتي است كه هر كشاورز به اندازه توليدات كشاورزي مي تواند در آن سهامدار شود ، در عين حال در استفاده از تسهيلات صندوق و حمايت هاي مالي آن سهم همه بطور مساوي خواهد بود.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal