نتایج طرح‌های محوری جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در کشور اعلام شد
1386/12/22

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور نتايج طرح‌هاي محوري اين سازمان را در ده ماهه سال جاري اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي،  بنا بر اعلام اين سازمان طي مدت ياد شده طرح خروج دام از جنگل‌هاي شمال كشور در مورد 65 هزار و 692 واحد دامي به اجرا درآمده كه نسبت به رقم مصوب آن در سال جاري 94 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

براساس اين گزارش، رقم مصوب اين طرح در سال جاري 70 هزار واحد دامي بوده است.

 اين گزارش حاكي است در ده ماهه امسال نيز طرح‌هاي مرتعداري در سطح 16 ميليون هكتار عملياتي شده كه پيشرفت فيزيكي آن 94 درصد است.رقم مصوب طرح‌هاي مرتعداري كشور در سال جاري 17 ميليون هكتار تعيين شده است. برپايه اين گزارش، سال پيش 14 ميليون و 350 هزار هكتار تحت پوشش طرح‌‌هاي مرتعداري قرار گرفت.

بنا بر اين گزارش در مدت ياد شده عمليات آبخيزداري در حوزه‌هاي آبخيز كشور به منظور حفظ آب و خاك  و كنترل فرسايش و سيل در يك ميليون و 88 هزار هكتار اجرا شده است كه

رقم مصوب اين طرح در برنامه امسال يك ميليون و 360 هزار هكتار مي‌باشد كه با اين ترتيب اجراي عمليات فوق 80 درصد پيشرفت فيزيكي را نشان مي‌دهد.

از سوي ديگر يا برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در ده ماهه سال جاري 70 ميليون نهال جنگلي، مرتعي و بيابان توليد شده كه حاكي از تحقق 100 درصدي رقم مصوب اين طرح است.

همچنين در مدت مذكور 13 هزار هكتار از اراضي قابل كشت به توسعه زراعت چوب اختصاص يافته كه نسبت به رقم مصوب 15 هزار هكتار 87 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

برپايه اين گزارش، عمليات بيابانزدايي در 60 هزار هكتار اجرا شده كه پيشرفت فيزيكي آن 86 درصد برآورد شده است رقم مصوب اين طرح در سال جاري 70 هزار هكتار بوده است.

در مدت ياد شده 65 هزار هكتار از اراضي تحت پوشش طرح جنگلكاري و توسعه فضاي سبز قرار گرفته كه پيشرفت فيزيكي آن 81 درصد مي‌باشدرقم مصوب اين طرح در برنامه سال جاري 80 هزار هكتار تعيين شده است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal