اعمال سیاست های جدید برای حفاظت از جنگل ها و اراضی ملی در برنامه پنجم توسعه
1388/04/02

معاون وزيرجهاد كشاورزي از اعمال سياستهاي جديد به منظور حفاظت از جنگلها و اراضي ملي در تدوين برنامه پنجم خبرداد.

دكترفرود شريفي درگفتگو با مهر در خصوص تدوين برنامه پنجم در بخش جنگل و مرتع گفت: احكام برنامه چهارم درارتباط با منابع طبيعي و آبخيزداري در برنامه پنجم نيز تنفيذ شده با اين تفاوت كه اهداف متناسب با برنامه پنجم تنظيم شده است.

معاون وزيرجهادكشاورزي بيان كرد: درارتباط با مباحث جنگل، نحوه استفاده از زمين، استعداديابي، مرتع، بيابانزدايي، آبخيزداري و آبخوانداري و نيز حفاظت ازعرصه هاي جنگلي، مرتعي و اراضي همچنين جلوگيري از تخريب و نحوه برخورد دستگاههاي اجرايي با افراد سودجو در احكام برنامه پنجم ديده شده است.

وي اعلام كرد: در تدوين برنامه پنجم سياستهاي جديدي به منظور حفاظت بهتر از جنگلها و اراضي اعمال شده وهم اكنون بخشي ازاين سياستها در كميسيونهاي دولت درحال بررسي است به نحوي كه در چهار سال گذشته مقدمات، قوانين و نرم افزارها در اين خصوص تهيه شده و در برنامه پنجم حفاظت به نحوي اعمال مي شود كه دست متجاوزان به اراضي و جنگلها كوتاهتر خواهد شد.

شريفي با اشاره به مقابله با پديده بيابانزايي در برنامه پنجم، خاطرنشان كرد: مقابله با اين پديده به شكل گسترده تري در برنامه پنجم دنبال مي شود به نحوي كه در ابعاد داخلي و خارجي اين امر مورد توجه قرار گرفته است و تعاملات منطقه اي با كشورهاي همسايه به منظور انتقال دانش در اين زمينه آغاز مي شود. 

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر21 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal