رییس سازمان شیلات: اعمال سیستم مدیریت عملکرد رسیدن به اهداف را تسهیل می‌کند
1387/02/14

 

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت: افزايش بهره‌وري موجب ارتقاي سطح همكاران شيلاتي شده و با معاضدت كل همكاران سازمان به عنوان امانت‌دار و خادمين ملت از همكاران خود در بخش‌هاي مختلف همكار با صنعت شيلات اعم از آبزي‌پروران، صيادان و توليدكنندگان و غيره در سراسر كشور پشتيباني مي‌كنيم.

  مهندس وحيد زارع ـ رييس سازمان شيلات ايران ـ در كارگاه يك روزه آموزشي مديريت عملكرد با هدف اجراي سيستم مديريت عملكرد، اعمال سيستم مديريت عملكرد و ارزيابي آن را موجب ايجاد انگيزه و شادابي در مديران و گامي در جهت پيشبرد و بهبود امور و همچنين تسهيل در رسيدن به اهداف و برنامه‌هاي سازمان دانست و افزود: سازمان شيلات در نظر دارد تا با بهره‌گيري از سامانه هوشمند، سرويس‌دهي منظم و منتظمي را به مراكز شيلاتي در كشور ارايه داده و بر توان توليد و افزايش بهره‌وري اضافه كند.

زارع با بيان اينكه اين سازمان بر انجام پشتيباني مراكز شيلاتي اهتمام مي‌ورزد، خاطرنشان كرد: اميدواريم با اعمال سيستم مديريت عملكرد در سازمان، شاهد تحولات جديد در خصوص اعمال سيستم مديريت اطلاعات و ايجاد بانك بزرگ اطلاعاتي در جامعه شيلاتي كشور باشيم.

براساس اين گزارش، رستم‌پور ـ مديركل توسعه منابع انساني شيلات ايران ـ نيز در خصوص اهداف برپايي اين كارگاه گفت: ارزيابي عملكرد ابزاري براي مديريت عملكرد مديران شيلاتي است و در اين كارگاه مديران با چگونگي مديريت ارزيابي عملكرد آشنا خواهند شد.

وي افزود: مديريت عملكرد در جستجوي شناخت باورها و ارزش‌ها و هنجارهاي مطلوب بوده و نگرش و تصويري از اهداف سازمان براي مديران و كاركنان پديد خواهد آورد.

رستم‌پور برنامه‌ريزي عملكرد، هدف گذاري و بازنگري دوره‌اي را از جمله اقدامات ارزيابي عملكرد عنوان كرد و افزود: با اجراي اين طرح همه افراد در اين طرح مشاركت فعال خواهند داشت.

وي افزود: آموزش فرآيندي است از پنج مرحله مشتمل بر تشخيص نيازهاي آموزشي، تعيين اهداف آموزشي، انتخاب روش آموزش، برنامه‌ريزي براي برگزاري دوره آموزشي و ارزيابي دوره آموزشي كه به تبعيت از اين مراحل شيلات ايران تدوين تقويم آموزشي سال 87 و همچنين ايجاد بانك اطلاعاتي شناسنامه آموزشي كاركنان را در دستور كار قرار داده است.

در ادامه مجيد كوق ـ مدير ارزيابي عملكرد و رسيدگي به شكايات شيلات ايران ـ گفت: با تغيير مديريت ارشد سازمان، نگرش جديدي در مديريت ارزيابي عملكرد بوجود آمده است و امروز ارزيابي عملكرد تحت عنوان مديريت عملكرد كاملا متفاوت شده است.

وي با بيان اينكه با اعمال ارزيابي عملكرد، جهش مناسبي در توليد و فعاليت‌هاي ديگر شيلاتي پديد خواهد آمد، افزود: دفتر ارزيابي عملكرد و رسيدگي به شكايات به عنوان بازوي فكري و اجرايي در كنار كاركنان بوده و در جهت پيشرفت امور گام برمي دارد.

كوق مديريت و ارزيابي در فرآيند انجام امور، شناسايي نقاط ضعف و قوت در جهت ارتقاي كيفيت عملكرد و اثربخشي امور شيلاتي را از جمله اهداف طرح مديريت عمكرد دانست و افزود: در حال حاضر شاخص‌هاي نظارتي شيلات شناسايي و معرفي شده و براساس آن سيستم نظارت و پيگيري بر فعاليت‌هاي شيلاتي اعمال خواهد شد.اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
نامه.pdf
شيوه نامه.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal