معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:ضرورت اختصاص 5 میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی به بخش کشاورزی
1387/03/04

معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي، اختصاص سالانه يك ميليارد دلار از حساب ذخيره ارزي به مدت پنج سال را براي مقابله با خشكسالي و پايداري امنيت غذايي براي بخش كشاورزي ضروري خواند.       

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، صادق خليليان در گردهمايي سالانه مديران طرح و برنامه سازان جهاد كشاورزي استانها افزود:‌با اختصاص اين ميزان اعتبار بسياري از عقب ماندگيها در زمينه آب و خاك توسعه روش‌هاي نوين آبياري، آبخيزداري و توسعه مكانيزاسيون جبران مي شود.

خليليان با بيان اينكه با تخصيص اعتبارات به پروژه‌هاي كلان كشور تاكنون سهم كمتري نصيب بخش كشاورزي شده است ابراز داشت: اين درحالي است كه اقدامات در حوزه كشاورزي مي تواند به افزايش توليد ناخالص ملي، كاهش بيكاري، توسعه صادرات غيرنفتي، رونق مناطق روستايي كشور و كنترل تورم منجر شود.

وي با بيان اينكه از اين پس اعتبارات بخش كشاورزي به پروژه‌هاي مؤثر، كارآمد و مشخص اختصاص خواهد يافت گفت: بخشي از اعتبارات بايد در طرح هاي زيربنايي آب مانند تجهيز و نوسازي اراضي توسعه روش‌هاي نوين آبياري، تكميل كانال‌هاي فرعي و زهكشي و اجراي طرح‌هاي آبخيزداري مصرف شود.

خليليان، آب و خاك را از سرمايه هاي ملي كشور توصيف و خاطرنشان كرد: بدون آب و خاك توسعه پايدار و امنيت غذايي اتفاق نمي افتد و خشكسالي فرصتي را براي توجه بيشتر به پروژه‌هاي اب و خاك در كشور ايجاد كرده است.

اين مقام مسئول در همين حال تنوع بخشي در روش‌هاي جذب اعتبارات بخش كشاورزي را مهم ارزيابي كرد و ابراز داشت: ما عادت داريم به طور سنتي بودجه دريافت كنيم در حالي كه باتوجه به اصل 44 قانون اساسي و كوچك شدن دولت بايد به دنبال روش هاي مختلف جذب بودجه و اعتبارات نظير طرح هاي فيانانس و جذب سرمايه گذاري بخش خصوصي باشيم.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي

pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
جلسه.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal