تاكيد معاون اول رييس جمهور بر رعايت الزامات استانداردهاي توليد مواد غذايي و محصولات كشاورزي
1392/03/27

معاون اول رييس جمهور با اشاره به اهميت ارتقاء كيفيت مواد غذايي در كشور، بر لزوم مصرف مواد غذايي سالم و رعايت الزامات استانداردهاي توليد مواد غذايي، محصولات كشاورزي و نان تاكيد كرد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري،محمدرضا رحيمي در جلسه شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي با بيان اينكه نان نقش مهمي در سبد غذايي مردم ايران ايفا مي كند، از دستگاههاي ذيربط خواست ظرف يك هفته برنامه اي جامع براي ارتقاء كيفيت، اصلاح فرهنگ مصرف و كاهش ضايعات نان تنظيم كنند تا براي تصويب در جلسات آتي شورا مطرح شود.

معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به ضرورت هاي موجود براي حمايت هرچه بيشتر از اقشار كم درآمد و طبقات كمتر برخوردار جامعه در بخش سلامت و درمان، تصريح كرد: بايد به سمتي پيش رويم كه ميزان پرداخت مردم براي دريافت خدمات بهداشتي و درماني به حداقل ممكن كاهش يافته و با اجراي طرح هاي مختلف به سلامت جامعه كمك كنيم.

 رحيمي از صدا و سيما خواست با افزايش برنامه هاي مرتبط با سلامت، در جهت اصلاح فرهنگ تغذيه مردم تلاش كند و با ارائه الگوهاي صحيح، شيوه هاي غلط تغذيه و زندگي مردم را اصلاح نمايد.

 در اين جلسه كه وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي و شماري از كارشناسان و معاونين دستگاههاي مرتبط نيز حضور داشتند، طرح ايمني و سلامت و ساماندهي وضعيت توليد انواع نان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

 در اين نشست همچنين گزارشي در خصوص استانداردهاي ملي پيوست سلامت ارائه و مقرر شد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي با هماهنگي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور برنامه اي را ظرف مدت يك هفته براي اجراي سند ارائه دهد.

 برنامه جامع حفاظت مالي شهروندان در برابر هزينه هاي سلامت؛ برنامه ملي فعاليت بدني براي ارتقاي سلامت در كشور؛ سند ملي تغذيه و امنيت غذايي؛سند ملي رشد و تكامل همه جانبه دوران ابتدايي و كودكي؛ سند ارتقاء سلامت در تمام سياستهاي كشور؛برنامه پيشگيري، درمان و كاهش آسيب و بازتواني مصرف الكل و طرح ارتقاء سطح ايمني و سلامت انواع محصولات كشاورزي و مخاطرات آن از ديگر موضوعاتي بود كه در اين جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal