طرح نوسازي33 هزار هكتار از اراضي خوزستان به بهره برداري رسيد
1392/02/02

طرح نوسازي و تجهيز 33هزار هكتار از اراضي استان خوزستان در قالب طرح مهر ماندگار همزمان با سفر دور چهارم هيات دولت به اين استان در شهرستانˈباويˈ در شمال اهواز به بهره برداري رسيد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، اين طرح كه توسط موسسه جهاد نصر وابسته به وزارت جهاد كشاورزي به اجرا درآمده و شامل 33 هزار هكتار از 49هزار هكتار تعهدات مهر ماندگار مربوط به شبكه هاي فرعي آبياري و زهكشي خوزستان از طرح سفر ويژه مقام معظم رهبري است، با حضور معاون وزير جهاد كشاورزي افتتاح شد.

 افزايش توليدات كشاورزي به ميزان850 هزار تن در سال، افزايش درآمد حاصل از توليدات به ميزان يكهزار و 469ميليارد ريال در سال، ايجاد 27هزار فرصت شغلي مستقيم و غيرمستقيم و ماندگاري روستاييان از نتايج طرح 49هزار هكتاري مهر ماندگار اعلام شده است.

 معاون آب و خاك وزير جهاد كشاورزي در آيين بهره برداري از اين طرح ملي گفت: هم اكنون طرح نوسازي و تجهيز 550هزار هكتار از اراضي كشاورزي استان هاي خوزستان و ايلام در حال اجراست كه 49هزار هكتار آن مربوط به طرح مهر ماندگار است و امروز 33 هزار هكتار آن با تلاش جهادگران موسسه جهاد نصر به بهره برداري رسيد.

سيد رحيم سجادي گفت: با بهره برداري از طرح نوسازي و تجهيز 550هزار هكتار كه500هزار هكتار آن مربوط به خوزستان و50هزار هكتار آن مربوط به استان ايلام است، راندمان آبياري از30درصد به 54 درصد مي رسد و در نتيجه موجب صرف جويي در مصرف آب كشاورزي و همچنين افزايش سطح زير كشت مي شود.

 در سفر سال 1375مقام معظم رهبري به خوزستان، طرح 800 هزار هكتاري احياي دشت هاي اين استان مصوب شد ولي بدلايل مختلف اجرايي نشد تا اينكه موسسه جهاد نصر در سال 1389 كارهاي اجرايي آن را آغاز كرد.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
pdf257.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal