در ادامه سفر استاني هيات دولت به فارس 6 ميليارد تومان به بخش كشاورزي شيراز اختصاص يافت
1386/01/29

6 ميليارد تومان اعتبار براي رفع مشكلات بخش كشاورزي شهرستان شيراز اختصاص يافت.

به گزارش خبرنگار مهر وزير جهاد كشاورزي  شب گذشته در كارگروه آب و كشاورزي شهرستان شيراز با اعلام اين كه استان فارس در توليد محصولات باغي مقام اول كشور را داراست  افزود : فارس ساليانه 10 ميليون تن محصولات كشاورزي توليد مي كند و در توليد محصولاتي مانند برنج  و حبوبات آبي نيز مقام سوم كشوري را داراست.

مهندس محمد رضا اسكندري افزود: در حال حاضر به دليل مستقل بودن در توليد محصولات كشاورزي است كه  در بسياري از  عرصه هاي بين المللي و سياسي  مي توانيم  با قدرت مواضع خود را دنبال كنيم.

وي استفاده استفاده نادرست از منابع آبي را يكي از دلايل اصلي كم آبي در بسياري از استان ها دانست و تصريح كرد : بر اساس تحقيقات به عمل آمده استان فارس قابليت استحصال 2/5 ميليون متر مكعب آب را دارد اما اين امر تا كنون ميسرنشده است.

وزير جهاد كشاورزي  با تاكيد برلزوم افزايش ظرفيت استفاده از آب در فارس خاطرنشان كرد: نبايد تعصب بخشي باعث شود كه منابع را هدر دهيم .

در ادامه جلسه نماينده  مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي گفت : در حال حاضر منابع آبي در شيراز با بحران روبه رو شده  و در اين بخش مي توان گفت كه ساليانه بسياري از چاه ها اين شهرستان رو به كم آبي يا تلخي و شوري است.

محمد هادي رباني افت شديد منابع آبي در شهرستان شيراز را بك معضل اساسي دانست و افزود: كم آبي و افت چاه ها باعث شده تا بسياري از كشاورزان اين شهرستان با فقر شديد مواجه شده و ضمن ترك روستاهاي خود به شهرها روي آورند كه اين در نوع خود يكي از مشكلاتي است كه به توجهات ويژه نياز دارد.

در ادامه جلسه فرماندار شهرستان شيراز نيز گفت : در شهرستان شيراز 161 هزار و 500 هكتار سطح زير كشت وجود دارد و ميزان توليدات كشت آبي اين شهرستان نيز 197 هزارو 317تن است.

ابراهيم عزيزي از توليد ساليانه 374 هزار و 340تن كندم در شهرستان شيراز خبر داد و اظهار داشت : كشاورزي شهرستان شيراز حجم زيادي از توليدات كشور را به خود اختصاص داده كه وزارت جهاد كشاورزي بايد براي رفع معضلات اين بخش شهرستان شيرازحمايت هاي لازم را اعمال كند.

در پايان جلسه با موافقت وزير جهاد كشاورزي براي رفع برخي از مشكلات كشاورزي اين شهرستان اعتباري معادل 6 ميليارد تومان  اختصاص يافت .
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal