توليد 500 هزار تن انواع دانه‌هاي روغني در كشور
1392/07/06

معاون امور توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي از برگزاري گردهمايي دو روزه دانه‌هاي روغني از ۷ مهر در همدان خبر داد و گفت: با توليد مناسب اين محصول خودكفايي روغن نباتي به 13.5 درصد و كنجاله به 20 درصد افزايش يافته است.

 ناصر توكلي در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، گفت: گردهمايي سالانه برنامه‌ريزي توليد دانه‌هاي روغني با حضور بيش از 120 نفر از مديران ستادي و استاني وزارت جهاد كشاورزي، محققان، سازمانها و شركتهاي ذيربط از  7 مهر به مدت 2 روز در همدان برگزار مي‌شود.

 معاون امور توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي گفت: هدف از اين گردهمايي بررسي مسائل و مشكلات اجرايي توسعه كشت‌ دانه‌هاي روغني و در نهايت توليد روغن و كنجاله مورد نياز كشور و بررسي راهكارهاي افزايش توليد آن است.

  به گفته توكلي، توليد دانه‌ روغني كلزا در سال جاري با رشد كم سابقه از نظر سطح زير كشت 45درصد، از نظر عملكرد 23 درصد و از نظر توليد 78 درصد، رشد داشته است.

 معاون وزير جهاد كشاورزي افزود: ميزان توليد دانه روغني كلزا به بيش از 252 هزار و 800 تن رسيده است و پيش‌بيني مي‌شود، در سال 1393 اين ميزان به حدود 400 هزار تن برسد.

 معاون امور توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي گفت: كل توليد دانه‌هاي روغني در سال‌جاري به حدود 500 هزار تن رسيده كه بر اين اساس توليد داخلي روغن 165 هزار تن و كنجاله 420 هزار تن است. با اين ميزان توليد درصد خودكفائي در روغن به حدود 13.5 و كنجاله به حدود 20 درصد افزايش يافته است.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal