وظايف شوراي عالي عشاير به كميسيون زيربنايي دولت واگذار مي‌شود
1387/02/21

وظايف شوراي عالي عشاير به كميسيون امور زيربنائي، صنعت و محيط زيست هيئت دولت واگذار مي‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، هيئت وزيران در جلسه مورخ 11/2/1387 خود بنا به پيشنهاد وزارت جهاد كشاورزي، با واگذاري وظايف شوراي عالي عشاير به كميسيون امور زيربنائي، صنعت و محيط زيست هيئت دولت موافقت كرد.

بر اين اساس، وظايف شوراي عالي عشاير، شامل سياستگذاري درباره چگونگي زندگي عشاير در مناطق مختلف كشور، تصميم گيري در خصوص برنامه هاي كوتاه مدت و دراز مدت ارائه شده توسط هر يك از دستگاه‌هاي ذيربط و تأمين اعتبار موردنياز و ايجاد هماهنگي بين وزارتخانه¬ها و ارگان‌هاي ذيربط براي رفع تگناهاي موجود در جوامع عشايري، به كميسيون امور زيربنائي، صنعت و محيط زيست هيئت دولت واگذار مي‌شود.

اين كميسيون همچنين وظيفه دارد بر چگونگي انجام وظايف، تعيين سهميه اعتبارات و دريافت گزارش برنامه ها و عملكرد وزارتخانه ها و دستگاه‌هاي ذيربط در مناطق عشايري، پيگيري ايجاد تسهيلات لازم جهت توسعه و تضمين خريد توليدات دامي، لبني، زراعي و صنايع دستي عشاير، تعيين خط مشي و تصميم گيري در مورد طرح هاي زيربنايي در ارتباط با مسايل امنيتي، آموزشي، فرهنگي، بهداشتي و خدماتي- عمراني عشاير و پيشنهاد تأمين بودجه خاص به منظور  پرداخت خسارات احتمالي و كمك به عشاير در هنگام سوانح طبيعي، نظارت كند.

گفتني است، شوراي عالي عشاير در تاريخ 9/7/1365، به منظور رسيدگي به وضع عشاير، بهبود وضع زندگي آنان، احياء فرهنگ و سنت‌هاي بومي و عشيرهاي، جبران لطماتي كه در اثر سلطه طاغوت بر عشاير ايران وارد آمده و نيز براي فعال سازي استعدادهاي عشاير و حل مسئله دامداري، امنيت ييلاق و قشلاق و خدمات اجتماعي به آنان از قبيل مدرسه و بهداشت و ... تشكيل شد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal