3 ميليون و 400 هزارتن علوفه يارانه اي در اختيار دامداران قرار مي گيرد
1387/08/08

بالغ بر 3 ميليون تن علوفه متراكم در قالب لايحه خشكسالي به كشور وارد مي شود.

به گزارش (ايسنا)، مديرعامل شركت پشتيباني امور دام كشور در بازديد از واحدهاي پرورش گوساله شهرستان خرم آباد با بيان اين مطلب افزود: به منظور مقابله با خشكسالي و حمايت از توليد كنندگان كشور مقرر شده در قالب لايحه خشكسالي سه ميليون و400 هزار تن انواع علوفه متراكم شامل جو، ذرت و كنجاله سويا خريداري و وارد كشور شده و با قيمت يارانه‌اي در اختيار دامداران قرارمي گيرد.

مهندس صدرا اظهار كرد: طي هفت ماهه اول امسال عمده اين علوفه خريداري و بين دامداران كشور توزيع و بخش عمده‌اي نيز در انبارهاي كشور نگهداري مي‌شود.

وي با بيان اينكه اين ميزان علوفه به تدريج بين دامداران توزيع خواهد شد، بيان كرد: با واردات اين ميزان علوفه در كشور بازار علوفه داخلي كاملا كنترل وقيمتها به حالت ثبات وتعادل رسيده است. صدرا ادامه داد: در ماههاي آينده با توجه به ذخيره‌اي كه در كشور داريم وهمچنين كاهش قيمت در بازارهاي جهاني، علوفه با قيمت پايين تري در اختيار دامداران قرار مي گيرد. مدير عامل شركت پشتيباني امور دام كشور گفت: در حال حاضر تحويل جو در بندر290 تومان، ذرت300 تومان وكنجاله سويا 480 تا500 تومان بصورت خام و كنسانتره با همين قيمت در اختيار دامداران ومرغداران كشور قرار مي گيرد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir


تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal