وزارت جهاد كشاورزي همه تلاش خود را براي توليد سالم محصولات كشاورزي به كار مي‌برد
1392/10/30

رييس سازمان حفظ نباتات گفت: گرچه پايش سلامت محصولات كشاورزي و غذايي بر عهده ديگر سازمان‌ها مانند وزارت بهداشت است اما سازمان حفظ نباتات بر توليد محصولات سالم نظارت بيشتري مي‌كند و در برابر واردات محصولات آلوده كوتاه نخواهد آمد.

محمدعلي باغستاني در گفت‌و‌گو با ايسنا اظهار كرد: پايش سلامت غذايي محصولات كشاورزي بر عهده وزارت جهاد كشاورزي و سازمان حفظ نباتات نيست و در حيطه وظايف وزارت بهداشت و ديگر سازمان‌هاي نظارتي است.

وي افزود: وزارت جهاد كشاورزي و سازمان حفظ نباتات همه تلاش خود را براي توليد سالم محصولات كشاورزي بكار مي‌برند و در اين راستا بايد فعاليت‌هاي ترويجي در بين كشاورزان و شفافيت درباره ميزان سلامت محصولات كشاورزي توليد شده در داخل كشور و محموله‌هاي وارداتي بيشتر شود چرا كه كشاورزان نمي‌خواهند محصولات آلوده وارد سفره مردم شود و اگر آگاهي آن‌ها افزايش يابد، مي‌توان اميدوار بود تا ديگر كود و سموم بيش از اندازه و بي‌كيفيت براي توليد محصولاتشان استفاده نكنند.

رييس سازمان حفظ نباتات ادامه داد: گرچه پيش از اين درباره آلودگي سبزي و صيفي توليد شده در حاشيه شهر تهران صحبت‌هايي صورت گرفته بود اما وزارت جهاد كشاورزي حتي اگر اين محصولات آلوده باشد وظيفه امحاي آن را ندارد و براساس قانون، شهرداري موظف است ضمن پايش سلامت محصولات غذايي و كشاورزي كه در ميادين تره‌بار خود عرضه مي‌كند نسبت به امحا و معدوم كردن محصولات آلوده اقدام كند.

باغستاني تصريح كرد:‌ سازمان حفظ نباتات اگر براساس گزارش‌هاي ارائه شده ديگر سازمان‌ها متوجه شود كه محصول كشاورزي آلوده‌اي در يكي از مناطق و شهرهاي كشور توليد مي‌شود بايد سيستم مديريت توليد در آن منطقه را به سمتي پيش ببرد تا ميزان آلودگي در آن منطقه كاهش پيدا كند كه درباره آلودگي سبزي و صيفي توليد شده در حاشيه شهر تهران نيز سازمان حفظ نباتات يكي از اعضاي كميته بررسي اين مسئله است و مسلما نسبت به سازماندهي توليد محصولات سالم در آن منطقه اقدام خواهد كرد.

مقاومت در برابر واردات گندم آلوده هندي و پاكستاني

وي گفت: با توجه به وجود بيماري‌هاي خطرناكي مانند" استريگا" و " كارنال‌بانت" در گندم‌هاي توليد شده هند و پاكستان همان گونه كه پيش از اين از واردات اين محصول جلوگيري شده بود، سازمان حفظ نباتات دربرابر واردات اين محصول مقاومت خواهد كرد و اجازه وارد شدن آن را نمي‌دهد چرا كه اگر چنين بيماري‌ با واردات گندم آلوده به كشور وارد شود تا ابد گريبان‌گير كشاورزان و كشاورزي ايران خواهد بود.

رييس سازمان حفظ نباتات خاطر نشان كرد: در گذشته نيز ( در زمان وزارت دكتر كلانتري) گندم آلوده به بيماري‌هاي استريگا و كارنال‌بانت به كشور وارد شد اما با اقدامات بسيار مناسب قرنطينه‌اي در حاجي‌آباد بندرعباس به بهترين شكل ممكن كنترل شد و از بين رفت كه اگر چنين عملكرد مناسبي وجود نداشت مشخص نبود چه بلايي سر گندم ايراني خواهد آمد چراكه بيماري استريگا گندم يكي از عوامل قحطي در آفريقا بوده است.

شفافيت سازمان حفظ نباتات درباره توليد محصولات آلوده كشاورزي

باغستاني افزود: سازمان حفظ نباتات و ديگر سازمان‌هاي نظارتي بايد درباره توليد محصولات آلوده كشاورزي شفافيت داشته باشند چراكه مردم حق دارند بدانند چه محصول كشاورزي در كدام منطقه از چه ميزان سلامت برخوردار است و اين شفاف‌سازي به همراه گسترش فعاليت‌هاي ترويجي مي‌تواند كشاورزان را نسبت به توليد محصول سالم آگاه كند.

وي تأكيد كرد: بايد فرهنگ توليد و مصرف غذاي سالم در كشور بيش از پيش نهادينه شود تا هم مردم با آگاه‌سازي نسبت به ميزان سلامت محصولات كشاورزي توليد شده و وارداتي نسبت به سازمان‌هاي نظارتي طلبكار باشند و هم فعاليت‌هاي ترويجي بتواند تأثير خود را بر افزايش ميزان سلامت در توليد محصولات كشاورزي بگذارد.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal