افزايش 10 برابري سرمايه صندوق هاي توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي
1387/12/27

سرمايه صندوق هاي توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي در سه سال گذشته با 10 برابر افزايش از كمتر از 70 ميليارد ريال به 700 ميليارد ريال رسيده است.

به گزارش ايرنا، تعداد صندوق‌هاي توسعه سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي از 6 صندوق با سرمايه كمتر از 70 ميليارد ريال در سال 84 به 29 صندوق استاني و 4 صندوق ملي با سرمايه 700 ميليارد ريال در پايان سال 86 رسيده است.

اين صندوق‌ها بيش از 3 هزار تشكل بخش كشاورزي و يك ميليون و 500 هزار بهره‌بردار را تحت پوشش قرار مي‌دهند و قرار است تا سال پاياني برنامه پنجم سرمايه آنها به حدود 12 تريليون ريال افزايش يابد.

صندوق‌هاي غيردولتي حمايت از توسعه بخش كشاورزي كه در ظرف زماني حداكثر 48 ساعت و با نرخ سود كارمزد حداكثر 4 درصد و به روش تضامني به كشاورزان تسهيلات پرداخت مي كنند، تاكنون توانسته‌اند حدود 3 تريليون ريال تسهيلات در اختيار بهره برداران قرار دهند.

همچنين در طول سه سال گذشته ميزان سرمايه صندوق بيمه محصولات كشاورزي از 500 ميليارد ريال به بيش از 2 تريليون و 300 ميليارد ريال افزايش يافته است.

ميزان تسهيلات بانكي پرداختي به فعالان بخش كشاورزي نيز در طول سه سال گذشته رشد چند برابري يافته و از 39 تريليون ريال در سال 83 به بيش از 100 تريليون ريال رسيده است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal