توسعه همكاري هاي كشاورزي ايران و تركيه
1387/10/22

روند توسعه همكاري هاي ايران و تركيه در امور كشاورزي و دامداري در ديدار امروز "بهمن حسين پور" سفير جمهوري اسلامي ايران در آنكارا با "مهدي اكر" وزير كشاورزي تركيه مورد تاكيد قرار گرفت.       

به گزارش ايرنا، در اين ديدار روند همكاري هاي جمهوري اسلامي ايران و تركيه در زمينه كشاورزي و دامداري مورد بررسي قرار گرفت و طرفين ضمن ابراز خرسندي از اين روند، بر لزوم ايجاد راهها و راهكارهاي جديد همكاري براي شتاب دادن بيشتر به اين مناسبات تاكيد كردند.

بر پايه اين گزارش، حسين پور در اين ديدار با هدف توسعه همكاريهاي دوكشور همسايه در زمينه كشاورزي تشكيل كميسيون مشترك كشاورزي بين ايران و تركيه را پيشنهاد كرد كه مورد استقبال وزير كشاورزي تركيه قرار گرفت.

وي گفت: در قالب اين كميسيون دوطرف مي توانند در خصوص قرنطينه گياهي، همكاري هاي علمي و آموزشي در بخش كشاورزي و دامداري، مبارزه با آفات نباتي و بيماري هاي حيواني همكاري كرده و فعاليت هاي صورت گرفته در اين زمينه ها را سازماندهي كنند.

"مهدي اكر" نيز ضمن استقبال از اين طرح، گفت: تركيه آمادگي دارد در دامپزشكي، سلامت و بهداشت گياهي همكاري ها ي خود را با طرف ايراني تنوع بخشد.

او با تاكيد بر جنبه هاي پايه اي و پايدار فعاليت هاي كشاورزي، نقش آن را در تعميق روابط دو ملت همسايه مهم ارزيابي كرد.

به گزارش ايرنا، در اين ديدار توافق گرديد كه براي اجرايي شدن اين بخش از همكاريهاي ايران و تركيه جلسات منظم و دوره اي در سطوح كارشناسي (هرسه ماه يك بار)، در سطوح معاونين وزيران كشاورزي (هر شش ماه يك بار) و وزيران كشاورزي (هرسال يك بار) برگزار شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal