اقدامات سازمان دامپزشکی برای مقابله با آثار خشکسالی بر دام و دامپروری
1387/04/03

 

رئيس سازمان دامپزشكي كشور اقدامات اين سازمان براي مقابله با آثار خشكسالي بر دام و دامپروري تشريح كرد.              

دكترمجتبي نوروزي رييس سازمان دامپزشكي كشور در گفت ‌و گو با خبرگزاري فارس، در مورد اقدامات مقابله با خشكسالي اين سازمان، اظهارداشت: داروي 100 درصد رايگان آپيستان، آپي لايف وار و يك داروي ديگر بين زنبورداران كشور توزيع شد كه نقش مهمي در احياي صنعت زنبورداري در اين شرايط كمبود گل و گياه در مراتع دارد.

رييس سازمان دامپزشكي كشور افزود: سمپاشي مكانهاي نگهداري دام در سطح روستاها و مناطق عشايري با اكيپ‌هاي سازمان دامپزشكي در كل كشور شروع شده و تا پوشش كل كشور ادامه دارد.

نوروزي خاطرنشان ساخت: نظارت بهداشتي بر كشتار دام ناشي از خريد دامهاي مناطق خشكسالي زده در كشتارگاهها انجام مي‌شود تا بهداشت جامعه از اين طريق به خطر نيفتد.

وي ادامه داد: همچنين شروع عمليات واكسيناسيون دامها عليه بيماريهاي مختلف در سطح كشور به ويژه بيماريهاي خاص شرايط خشكي از جمله اين اقدامات است.

نوروزي تصريح كرد: بيماري كاشسكي يا لاغري مفرط دام به ندرت ديده شد و هر جا مشاهده شده لاشه حيوان از چرخه مصرف حذف شده است.

رييس سازمان دامپزشكي كشور كنترل قرنطينه‌هاي دامي بين استانها را از طريق امضاي تفاهم‌نامه بين اين سازمان و فرماندهي نيروي انتظامي در راستاي جلوگيري از نقل مكان دامهاي بدون مجوز دامپزشكي را از موارد مهم جلوگيري از بيماري دام دانست.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir


تعداد مشاهده خبر29 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal