عملیات مبارزه با طغیان ملخ مراکشی با موفقیت انجام شد
1393/02/24

رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت:‌ طی ماه گذشته عملیات کانون‌کوبی در مناطقی که احتمال طغیان ملخ مراکشی وجود داشت با موفقیت انجام شد و مبارزه با این آفت تا 45 روز آینده ادامه دارد.

محمدعلی باغستانی میبدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طی ماه‌های گذشته تراکم بالا و طغیان ملخ مراکشی در استان‌های گیلان، زنجان، قزوین،‌ خراسان رضوی و گلستان گزارش شد و سازمان حفظ نباتات عملیات مبارزه و کانون‌کوبی در سطح 48 هزار هکتار انجام داد که با موفقیت این عملیات انجام شد.

آماده‌باش برای مقابله با حمله ملخ‌ها از ترکمنستان

وی افزود: مشکل ملخ در استان گلستان و منطقه جاسک حل شد و در حال حاضر با توجه به گزارش رسیده مبنی بر حرکت دسته‌ای از ملخ‌ها از ترکمنستان به سمت ایران در مرز کشور با ترکمنستان، کارشناسان و نیروهای سازمان حفظ نباتات به صورت آماده‌باش کامل در آمده‌اند تا با این دسته از ملخ‌ها مبارزه کنند.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور ادامه داد: یکی دیگر از مناطقی که احتمال طغیان ملخ مراکشی در آن وجود دارد منطقه جازموریان در استان سیستان و بلوچستان است که اکیپ‌های سازمان حفظ نباتات به صورت آماده‌باش کامل به منطقه اعزام شده‌اند تا به سرعت عملیات کانون‌کوبی در آنجا نیز انجام شود.

باغستانی گفت:‌ عملیات کانون‌کوبی و مبارزه با ملخ مراکشی در استان گرگان در سطح حدود 30 هزار هکتار و در منطقه جاسک در سطح حدود 1600 هکتار با موقیت انجام شد و به نظر می‌رسد آماده‌باش نیروهای سازمان حفظ نباتات برای اجرای عملیات کانون‌کوبی و مبارزه با ملخ مراکشی در کشور تا حدود یک ماه و نیم آینده ادامه داشته باشد.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal