تفاهم نامه همکاری بین کمیسیون ملی یونسکو و پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی امضا شد
1392/12/20

ایمنی زیستی، اخلاق زیستی، تنوع زیستی و ارتقای سلامت از مباحث مورد علاقه یونسکو است که پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی  می تواند نقش بسیار مهمی را در پیشبرد این مباحث ایفا کند.

دکتر محمد رضا سعیدآبادی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران طی بازدید از توانمندی های علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران ضمن اشاره به مطالب فوق نقش این پژوهشکده را در پیشبرد اهداف یونسکو بسیار پررنگ و مهم خواند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، دکتر سعیدآبادی که به اتفاق دکتر شیدا مهنام مدیر گروه علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو در ایران ضمن بازدید از بخش های تحقیقاتی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران خواهان تشکیل کارگروهی جهت انجام امور مشترک دو دستگاه شد.

دبیر کل کمیسیون ملی یونکسو در ایران ضمن ابراز خرسندی از بازدید این مرکز مهم علمی، زمینه های همکاری مشترک فیمابین را در پنج دسته مستند سازی تجربیات، معرفی دستاوردها در عرصه بین المللی، انجام کارهای ساختاری، ایجاد و بستر سازی آموزش های بین المللی از قبیل برگزاری دوره های آموزشی و اعزام دانشجو به صورت بورس و عمومی کردن علم بیوتکنولوژی تقسم بندی کرد.

دکتر سعید آبادی با اشاره به نقش محوری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران به عنوان کانون هماهنگ کننده بیوتکنولوژی کشورهای عضو اکو و تفاهمنامه منعقده سازمان یونسکو با سازمان اکو واز طرفی وجود مرکز منطقه ای همکاری های جنوب - جنوب حوزه علمی در کوالالامپور مالزی که از مهمترین وظایف آن برگزاری دوره های آموزشی، چاپ کتب و مقالات علمی است خواستار ایفای نقش محوری پژوهشکده در همکاری با این گونه سازمان های بین المللی در جهت تحقق اهداف علمی مد نظر سازمان یونسکو شد.

وی مباحث علمی ایمنی زیستی، اخلاق زیستی، ارتقای سلامت جامعه، تنوع و حفظ ذخیره گاه های زیستی و توانمند سازی اشتغال زنان در حوزه بیوتکنولوژی را از مباحث  بسیار مهم و مورد علاقه سازمان یونسکو خواند و گفت: "پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به طور تخصصی می تواند در تحقق اهداف آن ورود کند"

برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک، سمینار های تخصصی، تدارک جایزه ملی یونسکو در حوزه های مختلف زیست فناوری و ایمنی زیستی و اعزام دانشجو با عنوان بورس یونسکو از دیگر سرفصل هایی بود که دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو خواستار تقویت و انجام آن به صورت مشترک با پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران شد.

گفتنی است در پایان این بازدید و نشست دوطرفه، تفاهمنامه همکاری های مشترک فیمابین کمیسیون ملی یونسکو در تهران و پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران با موضوعات برگزاری دوره های آموزشی مشترک، توانمندسازی و کارایی زنان در حوزه بیوتکنولوژی و دستیابی به توسعه پایدار و امنیت غذایی به امضای آقایان دکتر محمدرضا سعید آبادی و دکتر بهزاد قره¬یاضی رسید. 

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal