حدادعادل در جمع كشاورزان نمونه: بايد زندگي در روستا را بر اساس كشاورزي، آبرومندانه كرد
1385/10/12

زماني مي‌توانيم در دنيا رقابت كنيم كه كشاورزي را به صنعت وصل كنيم   

سرويس: مجلس

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: مجلس

 

رييس مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: قوت و قدرت كشور به اين است كه دست‌مان را براي سير كردن شكم‌مان جلوي بيگانه دراز نكنيم.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر حدادعادل در جمع توليدكنندگان نمونه‌ي بخش كشاورزي، كشاورزان را يكي از ارزنده‌ترين قشرهاي كشور خواند و گفت: مردم سر سفره‌اي هستند كه محصولات آن به دست شما تهيه مي‌شود.

وي ضمن شكرگذاري خداوند از اين كه در سرزميني بزرگ، حاصلخيز، متنوع و با مردمي دلير و سختكوش زندگي مي‌كنيم، خاطرنشان كرد: شما كشاورزان هم از كشور دفاع مي‌كنيد و هم ايران را به لحاظ محصولات به خودكفايي مي‌رسانيد چراكه شما پشتوانه‌ي اقتصاد كشور و سرسبزي و رونق اقتصادي و اشتغال هستيد.

حدادعادل با اشاره به هجوم جوانان روستايي به شهرها از كشاورزان نمونه خواست تا با آباد نگه داشتن روستاها از مهاجرت جوانان به شهرها جلوگيري كنند، چراكه اين مسأله موجب گرفتاري‌هاي بسياري در كشور مي‌شود.

به گفته‌ي حدادعادل، كشاورزان همان‌طور كه سر راه شن‌هاي روان مانع ايجاد مي‌كنند تا به محصولات كشاورزي صدمه نزنند بايد بر سر راه هجوم جوانان به شهرها نيز مانع ايجاد كنند.

وي افزود: متأسفانه اگر در شهرهاي بزرگ نگاه كلي بياندازيم گرداگرد اين شهرها چند 10 هزار و يا حتي 100 هزار حاشيه‌نشين مي‌بينيم كه واقعيت بسيار تلخي است.

رييس مجلس با تأكيد بر اين‌كه اگر كشاورزي در روستاها رونق داشته باشد جلوي اين رويه گرفته مي‌شود، اظهار داشت: ارزش كار شما تنها در محصولاتي كه توليد مي‌كنيد، نيست چراكه كشاورزي تنها از زاويه‌ي كشاورزي و محصولات آن ديده نمي‌شود بلكه به لحاظ اقتصادي، اجتماعي و امنيت سياسي نيز در خدمت كشور است.

رييس مجلس از كشاورزان خواست تا مسائل خود را به نحوي دسته‌بندي و به مسوولان منتقل كنند كه تلاش‌هاي مضاعف در خصوص حل مشكلات آنها صورت گيرد؛ زيرا اگر خلأ قانوني وجود داشته باشد مي‌توانند در اين فرصت باقيمانده‌ي مجلس هفتم مشكل كشاورزان را حل كنند.

وي با بيان اين‌كه كشور شاهد رشد و رونق در بخش كشاورزي است، اظهار داشت: ما در چند سال اخير افزايش ميزان برداشت محصولات را شاهد بوديم كه جاي شكر و تشكر دارد. بنابراين اميدواريم كه با وجود بارندگي‌هاي مساعد اين مسأله در سال‌هاي آتي نيز قوت و قدرت گيرد.

وي با بيان اين‌كه كشاورزي عرصه‌ي رقابت دانش و فن است، خاطرنشان كرد: جهان امروز جهان تلاش به مدد تخصص است، لذا شما كشاورزان بايد سعي كنيد تا از پيشرفته‌ترين دستاوردهاي بشري براي بهبود توليد استفاده كنيد.

وي افزود: خوشبختانه آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي و وزارت علوم در اين زمينه تلاش‌هاي بسياري داشته‌اند بنابراين شما مي‌توانيد مسير را به سمتي بكشانيد كه وقتي نام كشاورزي مي‌آيد هيچ‌كس به ياد بي‌سوادان نيافتد.

رييس مجلس به كشاورزان نمونه در جلسه سفارش كرد تا فرزندان خود را تشويق به ادامه‌ي راه خود كنند زيرا فرزندان آنها نبايد روستاها را رها كرده و به شهر بيايند چراكه اين مسأله آفتي براي كشور خواهد بود.

وي با تأكيد بر اين‌كه شما كشاورزان و فرزندانتان بايد به موقعيتي كه داريد افتخار كنيد، تشويق فرزندان كشاورزان براي ادامه‌ي راه پدرانشان را يك راه فرهنگي دانست و گفت: با مرگ روستايي، روستا مي‌ميرد بنابراين بايد زندگي در روستا را بر اساس كشاورزي، آبرومندانه كرد.

به گزارش ايسنا، حدادعادل هم‌چنين با اشاره به پرداخت به موقع بهاي محصولات كشاورزي از طرف دولت ضمن تشكر از مسوولان، اظهار داشت: كشاورزي با صنايع جنبي مرتبط است بنابراين زماني مي‌توانيم در دنيا رقابت كنيم كه كشاورزي را به صنعت وصل كنيم.

وي با اشاره به اين‌كه كشور مي‌تواند بازار منطقه را در توليدات كشاورزي و محصولات ثانويه كشاورزي در دست بگيرد، تصريح كرد: ما مي‌توانيم ضمن پشتيباني زيرساخت‌هاي لازم از محصولات كشاورزي زندگي بهتري داشته باشيم.

حدادعادل در عين حال بالا بردن كيفيت در كنار كميت را نيز توصيه كرد و گفت: بايد اصالت، طعم و كيفيت حفظ شود، چراكه كيفيت محصولات ايراني عامل بازاريابي است و بايد مراقب آن بود.

رييس مجلس به اقدامات صورت‌گرفته توسط كميسيون كشاورزي نيز اشاره كرد و گفت: كاهش بهره‌ي بانكي فعاليت‌هاي كشاورزي و تأمين زيرساخت‌هاي لازم در اين زمينه از جمله اقداماتي است كه مجلس انجام داده است؛ لذا پس از اين نيز سعي خواهد كرد تا كشور اسلامي كه يك كشور نمونه در علم، ديانت، صنعت، معنويت، فرهنگ و كشاورزي است همانند خواسته‌ي پيامبر اعظم(ص) پيش رود.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر22 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal