ايران دراراضي سنگال كشاورزي مي كند
1388/08/11

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي الحاجي عليون سامبا سفير سنگال در جمهوري اسلامي ايران در ديدار با دكتر صادق خليليان وزير جهادكشاورزي در تهران گفت: سنگال آماده است اراضي كشاورزي خود را در جنوب و شمال اين كشور براي اجراي فعاليت‌هاي كشاورزي در اختيار جمهوري اسلامي ايران قرار دهد .

وي افزود: توسعه همكاري‌ها در تمام زمينه‌ها با جمهوري اسلامي ايران براي سنگال از اهميت استراتژيك برخوردار است و از اين رو سنگال ايران را به عنوان شريك اصلي تجاري انتخاب كرده است.

وي با اشاره به رياست وزير جهادكشاورزي به كميسيون مشترك اقتصادي طرف ايراني گفت: آخرين اجلاس كميسيون اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و سنگال در سال 2007 برگزار شد واميدواريم اجلاس جديد نيز براي سرعت بخشيدن به توسعه همكاري‌ها هرچه سريعتر برگزار شود. وي در خاتمه خواستار استفاده كشورش از تجارب، دانش فني و توانايي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در زمينه‌هاي نفت و انرژي، صنعت، بهداشت و درمان و امور مختلف كشاورزي شد.

برپايه اين گزارش دكتر صادق خليليان وزير جهادكشاورزي در اين ديدار گفت: توليد محصولات كشاورزي براي كشور ما بسيار مهم و استراتژيك تلقي مي‌شود و از اين رو طي سي سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي تجربيات بسيار خوب و موفقي را در اين زمينه كسب كرده‌ايم و آماده‌ايم آن را در اختيار سنگال قرار دهيم.

وي افزود: در زمينه‌هاي بهداشتي و پزشكي و نيز توليد دارو و واكسن پيشرفت‌هاي بسيار خوبي داشته‌ايم و آماده همكاري در موارد فوق هستيم.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal