تفاهم‌‏نامه دفتر امور زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد و معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی امضا شد
1386/01/22

تهران- خبرگزاري كار ايران

 

تفاهم‌‏نامه مشترك دفتر امور زنان روستايي و عشايري وزارت جهاد كشاورزي و معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كشور، به امضا رسيد.

به گزارش خبرنگارايلنا, قاسمي, معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي, سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، هنگام امضاي اين تفاهم‌‏نامه, گفت: توسعه صنايع دستي, توسعه اقتصادي روستاها و به تبع آن رشد معكوس مهاجرت به شهرها را به همراه خواهد داشت.

وي، صنايع دستي و هنرهاي سنتي را يكي از بهترين محرك‌‏هاي ايجاد اشتغال در كشور دانست و افزود: به دليل اين كه اين رشته از اعتقادات و ذوق اقوام مختلف سرچشمه مي‌‏گيرد، مي‌‏تواند تاثير معنوي فراواني در داخل و حتي خارج از كشور به همراه داشته باشد.

وي، خاطرنشان‌‏كرد: اميدواريم امضاي اين تفاهم‌‏نامه گام مثبتي در توسعه صنايع دستي در روستاهاي كشور داشته باشد و زمينه را براي توسعه همه‌‏جانبه روستاها طبق سياست‌‏هاي دولت فراهم كند.

گفتني است؛ هدف از انعقاد اين تفاهم‌‏نامه, همكاري به منظور دستيابي به تدابير و راهكارهاي مناسب جهت بهره‌‏گيري از ظرفيت‌‏هاي طرفين به منظور ارتقاي سطح مهارت و معلومات زنان روستايي و توانمندسازي در جهت افزايش درآمد و اشتغال مولد اعلام شده است.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر23 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal