توسعه بخش کشاورزی در گرو تغییر الگوی کشت
1393/02/08

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آذربایجان غربی یکی از استان ‌هایی است که در آینده نقش بسزایی در کمک به دولت تدبیر و امید داشته و نگین ارزشمند بخش کشاورزی کشور به شمار می‌آید.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، محمد جوادی در مراسم تودیع سید علی مختاری و معارفه اسمعیل کریم‌زاده به عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اظهار کرد: سال 92 یکی از حماسی‌ترین سال‌ها پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بود و شاهد موفقیت‌های چشمگیری در عرصه کشاورزی در این سال بودیم.

جوادی افزود : یکی از چالش‌های مهم جهاد کشاورزی که بخش مهمی از برنامه‌های آینده این سازمان به شمار می‌آید احیای دریاچه ارومیه است که در آینده نزدیک و با سیاست‌های تخصصی دولت این بحران باید به درستی حل شود.

وی تصریح کرد : با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و با تصمیم‌گیری‌های صحیح دولت و نظام، انقلاب به سمت تنش‌زدایی و آرامش ، روابط داخلی و خارجی به سمت واقع‌گرایی و تنش زدایی پیش رفته است .

معاون توسعه و مدیریت ومنابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی، با اشاره به پتانسیل های بخش کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: آذربایجان غربی رتبه نخست را در تولید سیب، چغندر قند و عسل، رتبه دوم در تولید علوفه و پرورش گوسفند و رتبه سوم در تولید گوشت قرمز را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه توسعه در هر بخش به‌ویژه در بخش کشاورزی در گرو تغییر الگوی کشت است ادامه داد: طرح بهینه‌سازی الگوی کشت و اصلاح آبیاری تحت فشار در جنوب استان و راه‌اندازی آبیاری قطره‌ای در شمال آذربایجان غربی ، بهینه‌سازی سیستم آبیاری در مزارع و گلخانه‌ها و تجهیز مزارع به واحد‌های مکانیزه کمک بسیاری به بهبود کیفیت محصولات کشاورزی و باغی در آذربایجان غربی کرده است.

جوادی اذعان داشت : امید می‌رود سال 93 که با نام فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده با مدیریت جهادی تحولی شگرف در حوزه کشاورزی استان صورت گیرد.

وی همچنین رعایت احترام متقابل و حقوق دیگران ، انصاف و توکل بر خداوند در تمام امور را یکی ازارکان مهم اخلاق مداری عنوان کرد که باید اساس کار مدیران دستگاه های اجرایی در ادارات و سازمانها قرار گیرد .

در ادامه این مراسم ضمن تقدیر از زحمات رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی ، اسمعیل کریم زاده به عنوان رئیس جدید سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی معرفی شد و حکم ریاست وی توسط محمد جوادی معاون توسعه مدیریت منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی به وی اعطا گردید.

 

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal