اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بازدید کردند
1393/01/27

اعضای کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ایران بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، در این دیدار اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از بخش های مختلف سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفتند.

عباس رجایی، رئیس این کمیسیون در حاشیه این بازدید و در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر، مذاکره با مسئولان مرکز را بسیار مفید ذکر کرد و گفت: نمایندگان مجلس اگر از نزدیک با ظرفیت های کشاورزی کشور آشنا شوند، طبیعتا در تصمیم گیری های آنها در مجلس، تدوین قوانین و توزیع و تصویب بودجه می تواند موثر باشد.

وی افزود: این موسسه از موسسات با ارزش کشور و در نوع خود در جهان است که بیش از 2500 عضو هیئت علمی دارد و در موزه این موسسه هم گیاهان، حشرات و جانورانی که در محیط زیست ایران و سرزمین ایران زندگی می کردند شناسایی شدند و در ان قرار دارند که گنجینه بسیار با ارزشی است.

رجایی اضافه کرد: حاصل کار دهها سال محققان زحمتکش ایرانی و بعضا خارجی در این مکان قرار گرفته است و این مجموعه شاخصی برای همه دانشمندانی است که می خواهند روی گیاهان، حشرات، قارچ ها و جانوران ایران مطالعه کنند.

وی گفت: در زمینه نیروی انسانی باید حمایت های خوبی شود، امکانات و تجهیزات و فرصت های مطالعاتی که باید استادان داشته باشند و نیز بودجه های تحقیقاتی که باید قاعدتا در نظر گرفته شود.

رجایی افزود: ما در کشور ، مکان های بسیاری داریم که زیر مجموعه این سازمان قرار می گیرند و هرکدام در جای خود اثرات جدی درکشاورزی دارند.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal