آمادگي سازمان دامپزشكي براي صدور مجوز ايجاد واحدهاي بسته بندي گوشت قرمز، مرغ و ماهي
1391/03/08

رييس سازمان دامپزشكي كشور گفت: هم اكنون 600 واحد بسته بندي گوشت قرمز، مرغ و ماهي در كشور فعال هستند و اين سازمان آمادگي صدور پروانه براي واحدهاي بسته بندي جديد در هر نقطه از كشور را دارد.""سيد محسن دستور"" در گفت و گو با ايرنا افزود: درزمان حاضر مرغ (ران، سينه، بال، دل و جگر) به صورت بسته بندي در فروشگاه هاي بزرگ زنجيره اي و مغازه عرضه مي شود. وي عنوان كرد : برخي واحدهاي فعال بسته بندي از 50 درصد ظرفيت توليد خود استفاده مي كنند . اين مقام مسئول تصريح كرد : با درخواست هاي ارايه شده از سوي استان ها براي احداث و صدور مجوز پروانه بسته بندي موافقت مي شود .

دستور تصريح كرد : قطعه بندي مرغ به شكل باز در برخي مغازه ها و خرده فروشي ها صورت مي گيرد اما قطعه بندي توسط مغازه دار براي ما مطلوب نيست و بايد به سمت توسعه سيستم بسته بندي مكانيزه حركت كنيم.

وي ادامه داد: در بسته بندي و قطعه بندي مرغ اين اقدام به صورت مرحله اي انجام شده و در مرحله نهايي بايد تمامي قطعه بندي هاي سنتي و دستي جمع آوري شود تا مرغ و گوشت در واحدهاي بسته بندي صنعتي تهيه و به بازار عرضه شود.

دستور تاكيد كرد: هم اكنون مرغ بسته بندي و قطعه بندي شده در سراسر كشور عرضه مي شود و سازمان دامپزشكي بر نحوه عملكرد قطعه بندي مرغ در تمامي مراكز عرضه از جمله فروشگاه هاي زنجيره اي و خرده فروشي ها نظارت مستمر دارد.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal