خسارت بیش از 200 میلیارد تومانی بارش برف به کشاورزان استان‌های شمالی
1392/11/23

معاون وزير جهاد كشاورزي از خسارت بيش از 200 ميليارد توماني به كشاورزان استان‌هاي شمالي از بارش برف خبر داد و گفت: بر اساس برآوردهاي صورت گرفته بيش از 50 درصد از خسارت‌هاي وارد شده به دو استان مازندران و گيلان ناشي از برف سنگين هفته اخير به بخش كشاورزي بوده كه دولت براي جبران آن قول مساعد داده است.

حسن ركني در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: دو استان مازندران و گيلان از جمله مناطقي هستند كه عمده فعاليت‌هاي اقتصاديشان بر محور فعاليت‌هاي كشاورزي از قبيل زراعت، باغداري، نوغان‌داري، دامداري، مرغداري و غيره است كه برف سنگين هفته اخير در اين مناطق باعث شد بخش عمده‌اي از اين فعاليت‌ها با آسيب‌هاي جدي مواجه شود.

وي ضمن تقدير از دولت و معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور براي توجه ويژه به بخش توليد افزود: در جلسات ستاد بحران دو استان كه پس از بازديد از وضعيت و شرايط توليد كنندگان تشكيل شد. همچنين در جلسه‌ي پاياني جمع‌بندي و برآورد خسارات وارد شده تاكيد بسياري بر توجه ويژه به بخش توليد و جبران آسيب‌هاي ناشي از برف سنگين هفته گذشته داشتيم كه مي‌تواند توليد را احياء و استمرار آن ممكن سازد.

معاون بهبود توليدات دامي وزارت جهاد كشاورزي تاكيد كرد: با توجه به اينكه بخش اعظم توليدات كشاورزي اين دو استان خسارت ديده‌اند مشمول بيمه نيستند صندوق بيمه نمي‌تواند همه خسارت وارد شده به كشاورزان حتي آنهايي كه محصولات‌شان بيمه شده‌اند را جبران كند؛ بنابراين با توجه به وسعت نظر مسئولان دولت و تاكيد ويژه وزير جهاد كشاورزي براي حمايت از كشاورزان اميدواريم به بهترين شكل اين خسارت جبران شود تا كشاورزان اين مناطق بتوانند به آينده توليدي‌شان بيش از پيش اميدوار باشند.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal