ایجاد 300 هزار فرصت شغلی با اجرای طرح توسعه 550 هزار هکتاری اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام
1392/12/27

 مدیر عامل موسسه جهاد نصر مجری طرح 550 هزار هکتاری توسعه کشاورزی درخوزستان و ایلام معروف به طرح رهبری گفت: با اجرای این طرح برای 300 هزار نفر در خوزستان شغل ایجاد می شود.به گزارش ایرنا،یدا... شمایلی در جلسه شورای اداری خوزستان که در محل سالن شهید هاشمی استانداری برگزار شد ،افزود:پس از سفر هیات دولت یازدهم به خوزستان مقرر شد که از محل صندوق توسعه ملی یک و نیم میلیارد دلار به طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه طرح 550 هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب از مصادیق اقتصاد مقاومتی است گفت: بی شک اجرای این طرح موجب رونق بخش کشاورزی و اشتغال خوزستان می شود.

شمایلی با بیان اینکه 500 هزار هکتار از این طرح در خوزستان و 50 هزار هکتار نیز در استان ایلام اجرا می شود، افزود:این طرح در نقاطی اجرا می شود که وزارت نیرو به عنوان متولی تامین آب ،مسوولیت اجرای شبکه های اصلی زهکشی را برعهده دارد.

وی با اشاره به اجرایی شدن بحث فاینانس خارجی و داخلی برای اجرای پروژه، از اجرایی شدن این اقدام و واریز نخستین قسط این فاینانس توسط بانک کشاورزی حبر دادوگفت: این اقدام مسیری جدید در راستای تأمین منابع مالی این طرح است.

مدیر عامل موسسه نصر افزود: باهمکاری مسوولان خوزستان تاکنون 70هزار هکتار از مجموع اراضی، تحویل داده شده و 100 هزار هکتار نیز در دست اجرا است.

شمایلی بیان کرد: با توجه به اختصاص اعتبارات صندوق توسعه ملی ، 140 هزار هکتار از این اراضی در حال برگزاری مناقصه است و تلاش داریم از ظرفیت پیمانکارهای خوزستان استفاده شود.

تعداد مشاهده خبر28 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal