تشکیل تعاونی‌های تخصصی، ایجاد ساختاری جدید برای ارتقاء کیفیت تولید محصولات بومی کشاورزی
1387/10/21

عضو هيأت مديره سازمان تعاون روستايي گفت: با تشكيل تعاوني‌هاي تخصصي محصولات بومي با بهترين كيفيت به توليد خواهند رسيد.

حكيمه دانيالي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس، گفت: بر اساس قانون اصل 44 بايد 25 درصد از سهم توليد در حوزه كشاورزي بر عهده‌ بخش خصوصي باشد و تشكيل تعاوني‌هاي تخصصي، در حقيقت گامي در اين مسير است.

وي با تاكيد بر لزوم وجود مديريت يكپارچه و وحدت رويه به منظور نتيجه دادن اين طرح، گفت: تشكيل تعاوني هاي تخصصي، وضع يك قانون جديد نيست. بلكه ايجاد يك ساختار جديد است و اميد مي رود با اجراي اين سياست مشكلاتي از قبيل، هدر رفتن محصول مازاد بر نياز و بازاريابي آن حل شود و محصولاتي كه به شكل بومي كشت مي‌شوند به بهترين كيفيت توليد برسند.

وي با بيان اينكه تعاوني‌هاي تخصصي مثل حلقه‌هاي يك زنجير به هم متصل‌اند، گفت: بر اساس اين طرح، در يك برنامه‌ريزي مشخص، هدف توليد در هر استان كاملا مشخص خواهد شد و براي هر كدام از مراحل قبل از توليد، توليد و پس از توليد يك متولي در نظر گرفته مي شود.

وي گفت: سازمان تعاوني روستايي به عنوان متولي و مدير اين فرآيند، از طرفي با مسئولان استاني و از طرف ديگر با بخش خصوصي در ارتباط است.

دانيالي افزود: مهمترين وظيفه سازمان، ارائه آموزش هاي تخصصي به فعالان بخش خصوصي است تا بتوانند از عهده حجم بسيار زياد محصولات استاني بر آيند.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal