وزيرجهادكشاورزي به عنوان عضو كارگروه تحولات اقتصادي كشور تعيين شد
1387/02/28

هيئت وزيران در راستاي انجام اصلاحات و تحول ساختاري در اقتصاد كشور و تحول در نظامهاي مالياتي، گمركي، بانكي، توزيع كالا، توزيع يارانه‌ها و ارزش گذاري پول ملي كه زمينه ساز شكوفايي و بهره وري مناسب است، اعضاي كارگروه تحولات اقتصادي را تعيين كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، هيئت وزيران در جلسه مورخ 22 ارديبهشت ماه سال جاري  بنا به پيشنهاد رئيس جمهور و به استناد اصول يكصد و بيست و هفتم و يكصد و سي و هشتم قانون اساسي، كار گروهي متشكل از پرويز داودي معاون اول رئيس جمهور، ‌امير منصور برقعي معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور، ابراهيم عزيزي معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور، علي سعيد لو معاون اجرايي رئيس جمهور، حسين صمصامي سرپرست وزارت امور اقتصادي و دارايي ، سيد محمد جهرمي وزير كار و امور اجتماعي، مصطفي پور محمدي وزير كشور، غلامحسين نوذري وزير نفت، محمد عباسي وزير تعاون، عبدالرضا مصري وزير رفاه و تامين اجتماعي، سيد مسعود مير كاظمي وزير بازرگاني، علي اكبر محرابيان وزير صنايع و معادن، محمدرضا اسكندري وزير جهاد كشاورزي، ‌طهماسب مظاهري رئيس كل بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و سه نفر صاحب نظر در امور اقتصادي به انتخاب رئيس جمهور، براي بررسي و تصميم گيري در طرحهاي تحول اقتصادي تعيين كرد.

بر اساس مصوبه دولت، تصميم گيري در خصوص امور اجرايي موضوع ياد شده به كليه اعضاي كار گروه به عنوان نمايندگان ويژه رئيس جمهور و تصويب و اصلاح آئين نامه ‌ها و مقررات مربوط به موضوع مذكور به وزيران عضو كارگروه تفويض شده است.

تصميمات و مصوبات اكثريت اعضاء يا وزيران كارگروه حسب مورد در حكم تصميمات رئيس جمهور و هيئت وزيران و قابل صدور است.

سيد شمس ‌الدين حسيني نيز با حكم رئيس جمهور به سمت دبير كارگروه تحولات اقتصادي منصوب شده است.

در حكم رئيس جمهور خطاب به وي آمده است: "ضرورت انجام تحولات ساختاري در اقتصاد كشور بر تمام دلسوزان و آگاهان روشن و از لوازم رشد موزون و پايدار و رفع مشكلات عديده و خواسته ملت بزرگ ايران و رهبري گرانقدر است.

تحول در نظامات مالياتي، گمركي، بانكي، توزيع كالا، توزيع يارانه‌ها و ارزش ‌گذاري پول ملي، لازمه اصلاحات اساسي در بخش اقتصاد و زمينه ساز شكوفايي و بهره وري مناسب است. اينك كه به لطف الهي تهيه برنامه جامع تحولات اقتصادي مراحل خود را طي مي كند و بايد مقدمات برپايي كارگروه عملياتي فراهم گردد و با توجه به توانمندي و تجربه جنابعالي را به عنوان- دبير كارگروه تحولات اقتصادي منصوب مي ‌نمايم".


اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal