راه‌اندازی ایستگاه ملی تحقیقات ماهیان زینتی در محلات
1392/07/27

رئيس موسسه تحقيقات شيلات ايران از راه‌اندازي ايستگاه ملي تحقيقات ماهيان زينتي در شهرستان محلات در آينده‌اي نزديك خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس ، عباسعلي مطلبي بعد از ظهر امروز در بازديد از مراكز پرورش ماهي شهرستان محلات اظهار داشت: اين موسسه با درخواست نماينده مردم محلات و دليجان در شهرستان محلات و با توجه به قابليت‌هاي بالاي اين شهرستان در توليد ماهيان زينتي احداث مي‌شود.

وي تصريح كرد: در حال حاضر محلات يكي از قطب‌هاي مهم توليد و پرورش ماهيان زينتي است كه حجم قابل توجهي از ماهيان توليدي اين شهرستان به خارج از كشور صادر مي‌شود.

رئيس موسسه تحقيقات شيلات ايران خاطر نشان ساخت: تنوع توليد ماهي در محلات اين منطقه را به يكي از مناطق مهم و استراتژيك كشور در امر توليد ماهي تبديل كرده است كه بايد از ظرفيت‌هاي موجود در اين منطقه نهايت بهره را برد.

مطلبي گفت: شهر محلات در حال حاضر از نظر ميزان توليد رتبه دوم و از نظر تنوع رتبه اول كشور را به خود اختصاص داده است.

وي با بيان اينكه احداث و راه‌اندازي ايستگاه ملي تحقيقات ماهيان زينتي در محلات يكي از مصوبات سفر هيئت دولت به استان مركزي بوده است، ادامه داد: اين ايستگاه با تخصيص بالغ بر400 ميليون تومان اعتبار اوليه از محل اعتبارات استانداري و سازمان جهاد كشاورزي راه‌اندازي خواهد شد.

رئيس موسسه تحقيقات شيلات ايران تاكيد كرد: بدون شك با آغاز به كار اين ايستگاه شاهد انجام تحقيقات علمي بيشتر در زمينه توليد ماهيان زينتي خواهيم بود.

به گفته وي؛ در نيمه نخست سال جاري 79 هزار قطعه ماهي زينتي به ارزش 141 هزار و 882 دلار به كشورهاي عراق و آذربايجان صادر شده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 160 درصد و از نظر ارزشي حدود 212 درصد رشد داشته است.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal