تاكيد مقام معظم رهبري بر جايگاه ويژه بخش كشاورزي در اقتصاد كشور
1391/08/01

 نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي ضمن تاكيد بر اينكه، كشاورزي در بدنه و اقتصاد كشور جايگاه خاصي دارد، گفت: اين امر همواره مورد تاكيد مقام معظم رهبري قرار گرفته و اصل كشاورزي از قداست خاصي برخوردار است.

به گزارش خبرنگار مهر، آيت الله حسن عالمي در آئين معارفه مسئول جديد حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان در اين سازمان ضمن تاكيد بر اينكه كشاورزي در اقتصاد كشور نقش مهمي دارد، افزود: وقتي حضرت علي (ع) از يك مهم كه همان زمامداري حكومت اسلامي بود براي چندين سال بازماند به مهم ديگري يعني كشاورزي پرداخت و در آمد حاصله را در راه خدا خرج كرد.

وي با بيان اينكه شرايط كنوني كشور با توجه به دشمني هاي استكبار شرايط خاصي دارد، افزود: مقام معظم رهبري در شرايط فعلي اقتصاد كشور را اقتصاد مقاومتي دانسته اند.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي گفت: در اين دوران نيز مانند دوران دفاع مقدس بايد جهادگونه كار كنيم و طوري عمل نماييم كه دشمن از كرده خود پشيمان شود.

 آيت الله عالمي گفت: استان سمنان از استان هاي برجسته در دوران دفاع مقدس بوده و تقديم شهداي جهادگر اين سازمان بيانگر اين موضوع است.

وي همچنين گفت: استكبار و صهيونيسم با هدفمندي، توهين به پيامبر اكرم (ص) را انجام داده اند و اين روند را با مطالعه برگزيده اند.نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي افزود: آنها مي دانند كه پيامبر رحمت، جوهره اصلي نجات بشريت است از اين روي آن دست گذاشته اند.وي ادامه داد: دشمنان مي خواهند قداست اين كار را بشكنند، بشريت را به سردرگمي برسانند و چراغ هدايت بشريت را خاموش كنند.

نماينده رهبرمعظم انقلاب در وزارت جهاد كشاورزي ادامه داد: مسلمانان نبايد از اين دسيسه دشمنان غافل باشند و بايد پاي اعتقادات خود بايستند و شهيد بدهند و سخن خداوند را كه از همه سخن ها روشن تراست بپذيرند.

وي اضافه كرد: پيام خون شهداي جهاد، انقلاب و دفاع مقدس همين است كه ما پاي دين و آرمان هاي خود بايستيم و اجازه هتاكي به دشمنان ندهيم.

آيت الله عالمي با اشاره به اينكه شرط موفقيت در مقابل توطئه‌ها و نقشه‌هاي دشمنان اسلام، مجاهدانه عمل كردن مسلمانان و طرفداران واقعي اسلام است، گفت: در رابطه با آنچه امروز در جهان برعليه پيامبر اسلام(ص) اتفاق افتاده، مسلمانان بايد حركت و خروش جهاني داشته باشند.آيت‌الله عالمي با تصريح بر اينكه شهيدان انسان‌هاي خاصي بودند، جايگاه شهدا، رزمندگان و جهادگران در راه خداوند و ارزش‌هاي دين و اسلام را ويژه قلمداد كرد و افزود: آنانكه توفيق جهاد در راه خدا را ازدست دهند به واقع دچار ذلت شده و از رحمت خداوند دور مي مانند.نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي برپايي يادواره‌هاي شهدا را موجب ماندگاري ارزش‌هاي اسلامي و دوران دفاع مقدس دانست.

وي با اشاره به نقش روحانيت و علما در مراحل مختلف پيروزي انقلاب و بعد از آن در ايران، گفت: ايستادگي و مقاومت و عملكرد مجاهدانه مردم ايران در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در ابعاد مختلف به‌خوبي نمايان است.نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي گفت: مجموعه بخش كشاورزي از معدود ارگان هاي داراي نهاد مقدس نمايندگي ولي فقيه است كه منشاء خير و بركات براي بخش بوده و وجود حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمانها موجبات حل بسياري از مشكلات فراروي بخش شده است.

در پايان اين مراسم با تقدير از حجت الاسلام حسين سعيديان مسئول قبلي با حكم نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي حجت الاسلام غلامرضا ميرزائيان به عنوان مسئول جديد حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان معرفي شد.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal