240 هزار هکتار از اراضی کشاورزی امسال زیر پوشش آبیاری تحت فشارقرارمی گیرد
1387/04/30

معاون آب ، خاك و صنايع وزارت جهاد كشاورزي گفت: امسال 240 هزار هكتار از زمينهاي كشاورزي كشور زيرپوشش آبياري تحت فشار قرار خواهد گرفت.

دكتر فريد اجلالي در گردهمايي تبيين سياستهاي اين معاونت دركرج افزود: اين كار با هدف مقابله با پديده خشكسالي و جلوگيري از هدر روي آب در بخش كشاورزي صورت مي گيرد.

وي ادامه داد: با توجه به بروز پديده خشكسالي در كشور و ضرورت مقابله با آن ، بودجه اين معاونت در سال جاري نسبت به سال گذشته با 10 برابر افزايش به سه هزار ميليارد رسيده است.   

دكتر اجلالي خاطرنشان كرد: با اين افزايش پديده خشكسالي تبديل به فرصتي براي سرعت بخشيدن به فعاليتهاي زيربنايي بخش كشاورزي واحياي آنها شده است .

وي گفت: سرمايه گذاري در زمينه آب و خاك به عنوان زيربناي بخش كشاورزي نياز به برنامه ريزي صحيح و اجراي اصولي دارد.

اين مسوول ادامه داد: تغيير نگاه استانداران به بخش آب ، خاك و صنايع در بخش كشاورزي و افزايش بودجه استاني در اين زمينه نيز نقش بسزايي در بهبود وضعيت اين امور دارد.

وي، همچنين سپردن مديريت آب از بخش دولتي به خصوصي و تشكلها را از ديگر راهكارهاي مناسب براي افزايش بازده آب در بخش كشاورزي ذكركرد.

دكتر اجلالي اظهار اميدواري كرد، با برنامه ريزي هايي كه در زمينه سازندگي آب و خاك صورت گرفته در آينده شاهد تحول بزرگي در بخش كشاورزي كشور باشيم .

دراين گردهمايي يك روزه كه در معاونت آب ،خاك و صنايع وزارت جهاد كشاورزي در كرج برگزار شد 200 تن از كاركنان و كارشناسان اين معاونت شركت داشتند.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal