برگزاری نخستین جشنواره بین المللی صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان در تهران
1386/04/23

نخستين جشنواره بين المللي صنعت خوراك دام، طيور و آبزيان از 31 تيرماه به مدت سه روزباحضور مسئو لين وكارشناسان در محل مؤسسه تغذيه و صنايع غذايي كشور برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي ، مهندس علي صابري مديركل تغذيه و بهداشت جايگاه دام وزارت جهادكشاورزي هدف از برپايي اين جشنواره را معرفي صنعت خوراك دام، طيور و آبزيان و ايجاد بستر مناسب براي هم انديشي مسئولان، توليد كنندگان، مصرف كنندگان و دست اندركاران اين صنعت اعلم كرد.

وي نقد و بررسي ديدگاه هاي تخصصي در خصوص توليد و تجارت جهاني اين صنعت، بررسي دست آوردهاي علمي، موانع موجود در زمينه صادرات خوراك دام و طيور و آبزيان به كشورهاي همسايه و تقدير از پيشكسوتان اين صنعت را از ديگر اهداف جشنواره بر شمرد.

مهندس صابري افزود: « در اين جشنواره موضوع هايي نظير كاربرد روش هاي جديد فرآوري در خوراك دام صنعتي و بقاياي كشاورزي، منابع علوفه اي و چالش هاي پيش رو در تأمين نياز غذايي دام و طيور، كاربرد مواد خواركي و افزودني هاي جديد در توليد خوراك دام و نقش ترويج در فرهنگ سازي توليد و مصرف مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.»

وي با اشاره به افزايش جمعيت انساني و تقاضا براي مصرف پروتئين دامي گفت:« بهره گيري از تكنولوژي و دانش فني فرآوري خوراك، بهينه سازي منابع علوفه اي، افزايش راندمان توليد و كاهش هزينه توليد ضروري است.»

مهندس صابري افزود:« در حال حاضر 290 واحدصنعتي خوراك دام با ظرفيت بيش از 3/5 ميليون تن در كشور ايجاد شده كه بخشي از خورام واحدهاي دام، طيور و آبزيان كشور را تأكين مي‌كنند.»

وي در عين حال بر حمايت از صنعت توليد خوراك د ام و طيور و آبزيان با توجه به حجم سرمايه گذاري هاي انجام شده و نقش آنها در توليد تأكيدكرد.

مديركل دفتر تغذيه و بهبود جايگاه دام وزارت جهادكشاورزي نقش كارخانه هاي خوراك دام، طيور وآبزيان در فرآوري مواد اوليه به خصوص پس مانده هاي كشاورزي و صنعتي را مهم ارزيابي كرد.

وي افزود:« اين كارخانه ها با استفاده از تكنولوژي و دانش روز نسبت به افزايش ارزش غذايي مواد اوليه و كاهش هزينه هاي خوراك اقدام مي كنند كه در نهايت منجر به كاهش قيمت تمام شده محصولات پروتئيني مي‌شود.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal