توليد 97 درصد داروهاي دامي در كشور
1387/02/10

رئيس هيئت مديره جامعه دامپزشكان ايران گفت: سال 72 فقط 5 درصد داروهاي دامي در كشور توليد ولي هم اكنون بين 97 تا 95 درصد اين داروها در كشور توليد مي شود.

عباسعلي مطلبي، رئيس هيئت مديره جامعه دامپزشكان ايران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: توليد داروهاي دامي از مسائل اوليه و اساسي مربوط به بخش دامپزشكي در كشور است و از سوي كشور پتانسيل بالايي براي توليد پروتئين دارد كه براي افزايش توليدات و كاهش ضايعات بايد سرمايه هاي دامي را از گزند بيماري ها و آفات حفظ كرده و در كشور شرايطي را براي جلوگيري از ورود غيرقانوني دام فراهم بياورد.

وي با بيان اينكه توليد 97 درصد داروهاي دامي در كشور امكانپذير است، تصريح كرد: با توجه به اينكه در سال 73 فقط 5 درصد داروهاي دامي در كشور توليد مي شد و در تهيه واكسن هاي طيور 75 درصد و واكسن هاي دامي 20 درصد وابستگي وجود داشت، هم اكنون كشور پتانسيل توليد بين 97-95 درصد داروهاي دامي را دارد.

مطلبي با بيان اينكه هم اكنون 120 ميليون واحد دامي در كشور به صورت صنعتي، نيمه صنعتي و سنتي فعاليت دارند، خاطرنشان كرد: از اين ميزان توانايي توليد يك ميليون و 400 هزار تن گوشت قرمز و سفيد و بالغ بر 850 هزار تن تخم مرغ و 10 ميليون تن شير و فرآورده هاي لبني و 600 هزار تن آبزيان در كشور را دارند.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal